Zbliża się gratka dla miłośników książek

Zbliża się gratka dla miłośników książek 15

W akcji Noc Bibliotek bierze udział niemal 2 tys. placówek z całej Polski, a wśród nich również ta z Międzyrzeca Podlaskiego.

W tym roku hasło przewodnie akcji to „RzeczypospoCzyta”. Ma to związek oczywiście z rocznicą 100-lecia Niepodległości naszego kraju. W bibliotekach w całej Polsce będzie czytana polska literatura i będą oglądane ilustracje polskich twórców. W placówkach będzie można poznać historię kraju sprzed stulecia i tę nieco bliższą.

W akcji bierze udział m.in. Międzyrzec Podlaski. Każdy, kto chciałby wziąć udział w spotkaniu ze średniowiecznym rycerzem, spróbować swoich sił w warsztatach ceramicznych lub spędzić czas na tańcach, grach i zabawach, będzie miał do tego okazję. Start 9 czerwca o godzinie 17 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Warszawskiej 37. Spotkanie skierowane jest szczególnie dla dzieci.

Przygotowano również coś dla dorosłych. O godzinie 19 rozpocznie się koncert Kuby Machalskiego pt. „Śpiewana historia Polski”. Będzie to opowieść malowana utworami wielkich poetów: Jana Kochanowskiego, Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida, Juliana Tuwima i wielu innych.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *