Zbliża się ósma edycja Land Art Festiwal

Zbliża się ósma edycja Land Art Festiwal 16

Hasłem tegorocznej edycji festiwalu jest ,,Święto”. Stanowi ono zawsze wyjątkowy czas, w którym wspólnie się radujemy, a wszelkie niesnaski zostawiamy za sobą. Festiwal Land Art pokaże szczególne aspekty święta.

Od środy do soboty (4-14 lipca) będzie trwał 8. Festiwal Land Art w Bublu-Granna. Przez dziesięć dni artyści będą realizować swoje projekty. Land Art Festiwal odwołuje się do pozytywnych stron życia, a także włącza naturę i jej procesy.

W sobotę (7 lipca) zaplanowano Noc Kupały. O godzinie 21 rozpocznie się koncert zespołu wokalnego ,,Z lasu”, a zaprezentuje się on na łące nad Bugiem za Dworem Łukowiska. Zespół ten tworzą: Maniucha Bikont, Julita Charytoniuk, Ewa Grochowska, Anna Jakowska, Jagna Knittel, Olga Kozieł i Karolina Podrucka.

Także od soboty zaczną się warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 15 lat prowadzone przez Martę Ryczkowską oraz Agnieszkę Chwiałkowską. Codziennie od 7 do 14 lipca w świetlicy w Bublu-Granna od godziny 10 do 15 będą miały miejsce artystyczne zajęcia, które pomogą kreować twórczy zmysł u najmłodszych.

Następnego dnia (8 lipca) zaplanowano drugi koncert. O godzinie 19 wystąpi Męski Zespół Wokalny „Kairos” w kościele p.w. Św. Jana Ewangelisty w Starym Bublu.

W dzień finałowy festiwalu (14 lipca) nadejdzie czas na wernisaż. O 15 artyści oraz uczestnicy festiwalu wybiorą się na spacer wernisażowy. Zbiórkę zaplanowano obok Dworku Nad Bugiem w Bublu-Granna. O godz. 19 „Trakt” – instalacja Leszka Mądzika (30 min) w kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela w Janowie Podlaskim, następnie wydarzenie przeniesie się na teren Zamku Biskupów Łuckich, by przyjrzeć się innym instalacjom.

Tereny zielone przy Zamku Biskupów Łuckich to miejsce, gdzie odbędzie się finał festiwalu. O godz. 20.30 z koncertem wystąpi Marek Dyjak z zespołem: Marek Tarnowski na akordeonie, Michał Jaros zagra na kontrabasie, a Mateusz Modrzejewski zasiądzie przy perkusji. O 22 przyjdzie czas na afterparty i zabawę taneczną z DJ’em WOJem, który zagra live seta.

Wstęp na każde wydarzenie festiwalowe jest bezpłatny.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *