Szykuje się zabawa „pod chmurką”

Szykuje się zabawa „pod chmurką” 15

Coroczna letnia impreza w łomaskiej gminie tym razem odbędzie się pod nazwą „Łomaski Festiwal Kultury”. Wydarzeniu będzie towarzyszył koncert z okazji 450-lecia nadania praw miejskich miejscowości Łomazy.

Okazja do zabawy pojawi się w weekend od 7 do 8 lipca. W tych dniach w Łomazach będzie odbywał się Łomaski Festiwal Kultury. Pierwszego dnia w Urzędzie Gminy o godzinie 10 rozpocznie się sesja popularno-naukowa poświęcona jubileuszowi 450-lecia nadania praw miejskich miejscowości Łomazy.

Z kolei następnego dnia uroczyste otwarcie imprezy odbędzie się o 14 na stadionie. Na scenie pojawi się Orkiestra Dęta OSP Łomazy i zespoły ludowe i folkowe.  Będzie można zobaczyć również prace twórców, artystów i rzemieślników, a także dawne rzemiosło takie jak bicie monet czy tkactwo. Nie zabraknie też prezentacji uczty staropolskiej m.in. potraw z XVII wieku. Zostanie przedstawione także życie w obozie wojskowym XVII wieku – łucznictwo i pokaz obsługi broni czarnoprochowej – muszkiet, falkonet, stanowisko strzeleckie dla dzieci oraz gry i zabawy.

O 17 na scenie pojawi się zespół „Tentative”, a pół godziny później „Kemah”. O godzinie 18.15 wystąpią „Podlasiacy”, a o 19 „Klawa Ferajna”. Na 20 zaplanowano koncert Sylwii Zawiślak, a o 22 rozpocznie się pokaz tańca z ogniem „Prometeo”.

Wydarzeniu będzie towarzyszył koncert w ramach jubileuszu 450-lecia nadania praw miejskich miejscowości Łomazy. O 21 imprezę uświetni koncert Stachursky’ego. O 22.30 wystąpi Extazy, a godzinę później rozpocznie się dyskoteka.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Biała24 – www.bp24.pl

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *