Zdała „prawko” kilka miesięcy temu. Wczoraj je pożegnała

Zdała „prawko” kilka miesięcy temu. Wczoraj je pożegnała 16

19-letnia bialczanka potrąciła na przejściu dla pieszych starszą kobietę. Za rażące naruszenie przepisów w ruchu drogowym zostało jej zatrzymane prawo jazdy.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj po godzinie 15 na ulicy Terebelskiej w Białej Podlaskiej. Młoda kobieta siedząca za kierownicą BMW potrąciła znajdującą się na przejściu dla pieszych 67-latkę. Poszkodowana bialczanka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

ZOBACZ TAKŻE: Potrącenie naprzeciwko szpitala. Wielki korek na Terebelskiej

Policjanci uznali, że 19-latka rażąco naruszyła przepisy ruchu drogowego i zatrzymali jej prawo jazdy. Okazało się, że młoda kobieta otrzymała je kilka miesięcy wcześniej. Bialczanka odpowie za spowodowanie wypadku drogowego.

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę. Należy pamiętać, że wsiadając za kierownicę jest się odpowiedzialnym nie tylko za siebie, lecz także za innych uczestników ruchu drogowego.

Udostępnij!

Komentarze: 10

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Nauczyli się zabierać za wszystko…. A może chwila słabości ? A może zagapienie ? Czy przekroczyła prędkość albo jechała pod wpływem ? Wypadki się zdarzają i będą zdarzać …

    1. Kolego mirek, take sprawa. Dziewczynie spowodowała wypadek kilka miesięcy post odebraniu prawka tzn jeszcze w okresie próbnym. Dalej doszło do potrącenia na przejściu gdzie wymagane jest zachowanie szczególnej ostrożności. Dziewczyna pewnie jeszcze do prawka nie dorosła i teraz musi poczekać.

    2. Chwilowa słabość mogła kosztować kogoś życie! Niestety droga nie jest miejscem na chwilowe słabości. Wypadki były, są i będą, ale winni ich spowodowania powinni ponosić konsekwencje swoich czynów!! Poza tym Policja zatrzymała prawo-jazdy zapewne za pokwitowaniem, a dopiero sąd zdecyduje, czy faktycznie uprawnienia zostaną odebrane, czy zwrócone! Po takim zdarzeniu kilka tygodni bez uprawnień dla młodego kierowcy powinno dać na przyszłość do myślenia i miejmy nadzieję, że z pozytywnym efektem.

  2. Ależ do kitu ta nowa strona! Pasek po prawej (na telefonie) przeszkadza w normalnym czytaniu tekstu! Co to ma być?!

  3. BMW i naście lat jakoś nie dziwi że w wypadku uczestniczy….. OC na BMW i wiek poniżej 40-tu powinno wynosić 5k……

  4. Czy ktoś z samorządowców zrobi coś z tym przejściem ??????????? Tam ciągle sa potrącenia !!!! Może jak ciągle tam przejeżdża się ludzi to nie koniecznie musi byc wina kierowców. Może to coś z oznakowaniem przejścia jest nie tak. Jak widac na zdjęciach padal deszcz. Popatrzcie sobie jak zacienione jest miejsce pod drzewami. Wychodzący ludzie stamtąd zwłaszcza o zmroku są po prostu niewidoczni zwłaszcza ubrani na szaro. Wejście na ulicę z drugiej strony jest bezpośrednio za zatoką autobusową. Też niebezpiecznie. Oświetlenie tego odcinka Terebelskiej tez pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza że lampy stają po stronie drzew a te rzucają dobry cień w nocy w tym miejscu. Lampy też jakieś historyczne żółte światło właściwie to nic nie oświetlające. Drzewa owszem potrzebne ale tam przy przejściu to ja chętnie przeszedłbym z piłą łańcuchową. W końcu kto ważniejszy człowiek czy drzewo. Zawsze można posadzić w innym miejscu 10 innych.