Po zderzeniu z ciężarówką osobówka wylądowała w rowie

DSC_0541
Fot. OSP Janów Podlaski, policja.lubelska.gov.pl

Jeden z pasażerów samochodu osobowego doznał obrażeń i trafił do szpitala. Przyczyną wypadku najprawdopodobniej była nadmierna prędkość.

Dzisiaj (17 maja) przed godziną 9 niedaleko Janowa Podlaskiego, w okolicy miejscowości Werchliś, doszło do zderzenia samochodu osobowego volvo z ciężarówką MAN. Dwie osoby podróżujące osobówką zostały ranne, jednak zdołały wyjść z auta o własnych siłach. Kierowcą auta był 18-letni mieszkaniec gminy Terespol.

– Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący samochodem osobowym marki volvo na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył bokiem w nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówkę marki MAN. Siła zderzenia pojazdów była tak duża, że volvo wpadło do przydrożnego rowu z praktycznie całkowicie zmiażdżoną prawą stroną kabiny  – wyjaśnia kom. Wojciech Lesiuk z bialskiej komendy.

Poszkodowani zostali zabrani przez karetkę pogotowia ratunkowego. Wiemy już, że mamy do czynienia z wypadkiem drogowym. Pasażer volvo, również 18-letni mieszkaniec terespolskiej gminy, został przewieziony do szpitala z obrażeniami. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Udostępnij!

Komentarze: 4

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Mało wiarygodny artykuł. Kierowca Volvo wyprzedzal na 3 i nie zdążył się schować, a zakręt dopiero miał pokonywać. A druga sprawa. Skoro zabrali do szpitala to po co był helikopter?

  2. zero wiarygodności do zakrętu było jeszcze z 800 m , ta strona to pic na wodę żadnych konkretów same bajki