Zdewastowali kościół i ukradli księgi liturgiczne

Zdewastowali kościół i ukradli księgi liturgiczne 16

Sprawcy weszli na teren kościoła, gdzie zniszczyli wyposażenie warte 800 zł. Dodatkowo dokonali kradzieży księgi liturgicznej. Jeden ze sprawców odpowie również za znieważenie funkcjonariusza i naruszenie jego nietykalności cielesnej.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie w miejscowości Piszczac. – Dyżurny Komisariatu Policji w Terespolu otrzymał zgłoszenie z treści którego wynikało, że nietrzeźwi mężczyźni dobijają się do drzwi plebanii. Na miejsce skierowany został patrol policji. W rozmowie z funkcjonariuszami świadek potwierdził zgłoszenie oraz wskazał mężczyzn, którzy mieli dobijać się do domów w tym plebanii oraz zaczepiać przechodniów – informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Funkcjonariusze wylegitymowali awanturników. Okazało się, że jest to 19-letni mieszkaniec gminy Piszczac oraz 24-latek z Piszczaca. W chwili zdarzenia mężczyźni byli pod wyraźnym działaniem alkoholu. Badanie alkomatem każdego z nich wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ujawnili u 24-latka lekcjonarz liturgiczny pochodzący z kościoła. Policjanci ustalili, że przed zgłoszeniem mężczyźni weszli do kościoła, gdzie dokonali zniszczenia mienia oraz kradzieży. Dodatkowo w trakcie interwencji starszy z mężczyzn znieważył i naruszył nietykalność cielesną policjanta.

Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Wczoraj usłyszeli zarzuty. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Obydwaj odpowiedzą również za popełnione wykroczenia.

Zdewastowali kościół i ukradli księgi liturgiczne 17

Udostępnij!

Komentarze: 10

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. To jest ta tolerancyjna nagonka na Kościół. Czekam na głosy lewicy i liberałów na potępienie takich czynów. Róbta co chceta u dzieci to jest problem społeczny bo kształcone są jednostki egoistyczne, hedonistycznie nastawione bez poszanowania wartości innych osób. Temat do debaty publicznej jużna poziomie gminnym. Nie idźmy drogą Europy Zachodniej.

    1. To jest typowe prawicowe myślenie ,- nie idżmy drogą europy zachodniej – , a co ma do tego europa że debile tak się zachowali .

  2. Dwóch pijanych A Ty adwokackie z Piszczaca kreujesz jakąś hedonistyczną ideologię z wybryku dwóch pajaców. Podaj swe prawdziwie imię i się nie ośmieszaj. Dzisiaj to tak naprawdę pis idzie drogą róbta co chceta nie szanując drugiego człowieka- jednakowóż Polaka

  3. Marek: takie patusy jak Ci opisani to z takich katolickich domów pochodzą właśnie i to mnie nie intersuje. Za znieważenie funkcjonariusza powinni go wywieźć z 30km w bagażniku, przekopać i zostawić bez ubrania w lesie. Ale teraz taki funkcjonariusz nic nie może.

  4. Ja bym proponował napisać zbiorową skargę do wierchuszki Lichtensztajnu zamiast wylewać gorzkie łzy w pisanych komentarzach w których za wszelkie zło wiejskie obarcza się jak nie obecnych rządzących to Eurosajuz od wschodu po zachód. Ten duet można porównać do bohaterów filmu ,,głupi i głupszy” którzy co pewien czas w Piszczacu się ujawniają . Jak nie na wierzy przekaźnikowej którą po alkoholu swego czasu pomylono z wieżą w Eiffla gdzie postanowiono zdobyć szczyty sławy w dość specyficzny sposób to po egzotyczne oczyszczanie obłąkanej młodzieńczej duszy jak w tym przypadku. W najbliższą niedzielę pewnie kościół będzie wypełniony po brzegi może nawet sam biskup się pofatyguje aby brać udział w mszy ekspiacyjnej połączonej z ekskomuniką owych ladaczników.

  5. Brawo ksiąc – obywatelska postawa pomimo że nie jest ludziem a szczególną kastą. Niech janioły mu pomagajom w dalszej grabie. . portfeli naiwnych tzw owieczek. Legalne życie w Piszczacu to satysfakcja w każdym wieku i nie tylko ja ale i inni też nie ma znaczenia dla zakładu gospodarki komunalnej i mieszkaniowej