Zdrowe serce przede wszystkim

Zdrowe serce przede wszystkim 16

Bialski szpital po raz kolejny rusza z inicjatywą „Akademia Zdrowego Serca”. Jest to cykl spotkań, podczas których można zasięgnąć praktycznych informacji na temat profilaktyki oraz leczenia najczęstszych schorzeń kardiologicznych.

Akcja organizowana przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej rozpocznie się w najbliższy czwartek (30 sierpnia). Wtedy zacznie się cykl spotkań pod hasłem „Sercowe sprawy – co każdy pacjent po zawale powinien wiedzieć”. Skierowane są one szczególnie do pacjentów, którzy przeszli zawał serca oraz ich bliskich. Podczas warsztatów i zajęć edukacyjnych będzie można dowiedzieć się wielu istotnych informacji z zakresu mechanizmów zawału, leczenia oraz dalszego postępowania po wypisie ze szpitala.

– Do uczestnictwa w zajęciach cyklu „Sercowe sprawy – co każdy pacjent po zawale powinien wiedzieć” zachęcamy pacjentów, którzy przebyli zawał mięśnia sercowego lub zabieg w zakresie angioplastyki. Do udziału w spotkaniach  Akademii zachęcamy także rodziny i bliskich pacjentów – informuje Magdalena Us, rzecznik prasowy bialskiego szpitala.

Zajęcia są bezpłatne i będą odbywały się w czwartki o godzinie 10 w Sali konferencyjnej w budynku 1D Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Pierwsze spotkanie poprowadzi lek. Magdalena Kociuk, specjalista kardiolog, która przytoczy zebranym fakty i mity o życiu po zawale serca. Tematem wykładu będzie „Krajobraz po zawale i reaktywacja, czyli 60 minut dla życia”.

Podczas kolejnego spotkania, które odbędzie się 6 września psycholog Izabela Kozak poruszy kwestie psychologicznych aspektów zawału serca – „Stres – wróg czy przyjaciel?”.

W czwartek 13 września fizjoterapeuta Marzena Pykacz-Olejniczak udowodni, że „Serce lubi ruch!” i opowie na temat aktywności fizycznej po zawale serca.

Kolejne spotkanie zaplanowano na 20 września. Wtedy ratownik medyczny Marcin Nosalski przybliży uczestnikom zasady pierwszej pomocy u pacjentów po zawale oraz pokaże, jak postępować w sytuacjach krytycznych.

Ostatnie spotkanie odbędzie się 27 września i poprowadzi je dietetyk Aneta Danilewicz, która opowie co i jak jeść, aby wesprzeć serce po zawale.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Witam – mam 63 lata , 6 lat temu przeszedłem ciężki zawał serca, chętnie bym uczestniczył w akcji naszego Szpitala – ale kto wymyślił godziny spotkań : „10 RANO” – przecież żyjący „zawałowcy” to przeważnie osoby pracujące ! Z poważaniem .-

  2. Witam: mam 63 lata, 5 lat temu przeszedłem ciężki zawał serca, chętnie chciałby uczestniczyć w akcji naszego Szpitala – ale kto wymyślił godziny spotkań: ” 10 RANO” – przecież żyjący zawałowcy są przeważnie czynni zawodowo – czyli dla kogo to jest organizowane? – prosiłbym o ewentualną odpowiedź. Z poważaniem .-