Ze straży miejskiej do karetki

Ze straży miejskiej do karetki 16

Były prezydent miasta, Dariusz Stefaniuk „ciągnie” za sobą osoby z którymi blisko współpracował. Komendant bialskiej straży miejskiej ma otrzymać posadę zastępcy dyrektora.

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że Artur Kozioł, komendant bialskiej straży miejskiej w przyszłym tygodniu zostanie powołany na stanowisko zastępcy dyrektora Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej. Został już przedstawiony załodze.

Artur Kozioł do dnia dzisiejszego przebywał na urlopie. W poniedziałek ma nastąpić rozwiązanie dotychczasowej umowy.

Wcześniej z miastem pożegnali się też Gabriela Janicka, dyrektor gabinetu prezydenta. Igor Dzikiewicz, były dyrektor ZGL otrzymał  stanowisko w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej. Wszystkie stanowiska zajmowane przez te osoby podlegają pod Marszałka Województwa Lubelskiego.

Udostępnij!

Komentarze: 104

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. bardzo, bardzo dobrze, jak Bóg Kubie, tak …., rozliczyć też trzeba osoby z UM, które były bardzo zaangażowane w promocję przedwyborczą Stefaniuka, takie osoby powinny ponieść konsekwencje w postaci…zwolnienia

 1. Ignorant bez żadnego doswiadczenia w zarzadzaniu czymkolwiek zostaje prezydentem miasta. Myśląca większość mieszkańców w wyborach daja mu czerwoną kartkę, ale tajemnicze siły – czytaj Bierecki- awansują go na wicemarszałka wojewodztwa. Teraz on, różnych dyletantów- kolesi upycha na dyrektorskie stołki opłacane z naszych podatków a Kaczński grzmi w Jachrance jak to PIS tępi wszystkie draństwa i nadużycia. Czyż nie jest ohydnym okradaniem społeczeństwa opłacanie z budżetowych pieniędzy różnej maści darmozjadów. A przecież szkody poczynione przez dyrektorow niedouków nie ograniczają się tylko do bezpodstawnie płaconych im pensji W najbliższych wyborach czerwona kartka należy się senatorowi- patronowi tego parszywego układu.

  1. Do wyborca – ta „myśląca” większość mieszkańców teraz wybrała bardzo ” doświadczonego” w zarządzaniu, przez cztery lata przesiedział jako vice, a z pierwszego wywiadu jakiego udzielił widać wyraźnie że facet nie ma żadnej koncepcji na rządzenie miastem. Będzie słuchał, będzie się spotykał z mieszkańcami, wszyscy mają wspólnie decydować itp. pierdoły, a prawda jest taka, że Biała jako miasto napewno straci na tym wyborze, bo nawet w samorządzie żeby móc zrealizować jakieś większe projekty dobrze jest mieć wsparcie polityczne i finansowe.

   1. No za to poprzednik p. Litwiniuka miał wizję nie żartuje pan , jak byliśmy zaściankiem tak i pozostaniemy w naszej Białej Podlaskiej ludzie mają bardzo złe charaktery , a w szczególności zawiść , zazdrość i podłość .

    1. Nie chodzi tu przecież o wielkie wizje, ale nie oszukujmy się, bez kasy nie można mysleć o wyjściu z zaścianka, a Biała może mieć taką szansę tylko za rządów obecnej władzy, ale tym wyborem mieszkańcy strzelili sobie w przysłowiową stopę i trochę szkoda.

 2. A jeszcze we wtorkowym wydaniu jednej z gazet ten Pan mówił jak to obawia się zwolnienia, że jest pierwszy do odstrzału, bo wspierał w kampanii byłego prezydenta… A tu proszę jaki nagły awansik. I sam złożył wypowiedzenie… Kiedy za kadencji prezydenta Stefaniuka obejmował stanowisko w Straży Miejskiej tłumaczył, że dla tej funkcji zrezygnował z możliwości pracy w policji, bo niby SM daje mu większe możliwości realizowania się jako instruktor. I jak to pan były prezydent, znając jego fantastyczne predyspozycje do zawodu strażnika miejskiego (czyli ukończony kurs płetwonurka i instruktora samoobrony – te kryteria były nawet przypadkiem ujęte w ogłoszeniu o naborze) namawiał swojego kolegę z treningów do objęcia stanowiska w Straży. A teraz, co – Pan Kozioł rezygnuje z pracy marzeń? Chyba, że w pogotowiu też będzie mógł realizować się jako instruktor… Oby bez szkody dla pacjentów. Dobrze, że wśród trzech dyrektorów zarządzajacych bialskim pogotowiem chociaż jeden jest lekarzem.

 3. i to bardzo słuszna koncepcja jest, odpowiedzialni, sprawdzeni towarzysze, o takich trzeba dbać bo to kadry wykute w bojach… dobrze że nie odcinacie się od korzeni, sprawdzone wzorce należy kultywować towarzysze.

 4. Ciekawe ile jeszcze ludzie wytrzymają , ile jeszcze będziemy oglądać nominacji na stanowiska dla kolesi. Jak długo będzie skrywana prawda pod zasłoną sztucznie tworzonych czy obsadzanych posad finansowanych z podatków obywateli . Do jakiego stopnia można ośmieszać instytucje państwowe stojąc na ich czele? Gdzie są granice ? ….. Przypominają mi się słowa Papierza : Wymagajcie od siebie nawet gdyby inni od was nie wymagali. Pytam czy można wymagać uczciwości, zachowywania jakichkolwiek zasad etyki od ludzi którzy podejmują takie decyzje personalne, jeżeli oni sami wobec siebie nie są w stanie wymagać choćby odrobiny przyzwoitości . Jak trzeba być zaślepionym, zdesperowanym w swym działaniu żeby godzić się na bycie takim samym jak poprzednicy, których wcześniej wytykano palcami , krytykowano za polityczny nepotyzm? Jeżeli nie boimy się osądu ludzkiego tu i teraz, na ziemi, to czy starczy nam odwagi stanąć kiedyś przed Bogiem i zdać relacje , nie pokrętnymi tłumaczeniami ale w prawdzie .No cóż okazuje się, że człowiek potrafi decydować się na działania, które wyrządzają szkodę nie tylko innym ale nawet jemu samemu.

 5. PSL. Starostwo, WORD, Szpital, Pogotowie, Urząd Pracy, Doradztwo Rolnicze i inne to wszystko PSL. PiS i Platforma kłócą się a PSL korzysta. I nikt o tym nie pisze. Sprawdźcie czy mam rację. Pozdrawiam

 6. Ma szczęście koleś. Wszyscy się śmieją z tej straży miejskiej , wytykają palcami , żadnego szacunku i poważania nie mają . Ludzie traktują ich gorzej niż ORMO – wców za komuny . A tak będzie pracował w służbie zdrowia i będzie miał szacunek u ludzi.

 7. Brawo, brawo PiS. We wiadomościach gadali, że 67% ankietowanych żyje się w Polsce dobrze. Brawo, brawo, brawo.
  Aaaa! Bo o podwyżkach dla policjantów, lekarzy, żołnierzy, celników, emerytów już chyba było przypominanie. Brawo!

 8. Znalazłem fajny wpis. PSL. Starostwo, Filia Urzędu Marszałkowskiego, WORD, Szpital, Pogotowie, Urząd Pracy, Doradztwo Rolnicze i inne to wszystko PSL. PiS i Platforma kłócą się a PSL korzysta. I nikt o tym nie pisze. Sprawdźcie czy mam rację. Pozdrawiam

 9. Hahaha brawo darek zagrales na nosie wszystkim z PO. Teraz dopiero żołnierze prezydenta beda mieli o czym pisać. Komentarzy milion fala hejtu i nienawisci splynie az sie zagotuje. Brawo ze sobie radzisz chłopie.

  1. I tym komentarzem dowodzisz Inez , że DS jako prezydent Białej uprawiał prywatę i wojenki zamiast brać się za uczciwą robotę i służbę społeczeństwu. Państwowy urząd traktował jako prywatny folwark gdzie pan i władca może wszystko i nikt mu nie będzie zwracał uwagi , a juz na pewno z innej opcji politycznej. Sugerujesz, że dalej z poziomu urzędu marszałkowskiego powinien prowadzić wojenki zamiast służyć społeczeństwu? Zawiść odbiera ludziom rozum, wykorzystywanie władzy i publicznych pieniędzy do własnych porachunków deprawuje , zniechęca wyborców oraz kieruje ich w inną stronę , kolejnych zmian, w skrajnych przypadkach do zamętu czy rewolucji . Ty ze swym „idolem ” jesteście tego książkowym przykładem , jak można po woli „płynąć na dno”, wiosłując jednocześnie w jego kierunku i być z tego „dumnym”.

 10. A ze obecnego dyrektora pociagnał Michaś wyżej to tego nikt nie napisze stronnicze media czyba mamy co jak sadzicie

 11. To jest stanowisko tymczasowe bo wcześniej w pogotowiu nie było na potrzeby stworzone tego pana. On będzie głównym dyrektorem. Jestem ciekawy kiedy znów pracownicy uderza po kolejną podwyżkę bo on będzie zarabiał koło 10 tyś . Jestem ciekawy czy nowy dyrektor będzie taki fajny czy znowu będą taczka wywozic tak jak poprzednich?

  1. Chcesz powiedzieć Misiu ze własnie P. Kozioł zdobywa doświadczenie wymagane na stanowisku dyrektorskim i za niedługo będzie mogłsię nim pochwalić i startować ” do wyższych zaszczytów. Draństwo….. Nie na taki PIS glosowałem ,

 12. Mamy przykład co Stefaniuk zrozumiał po przegranych wyborach..nic nie zrozumiał! Smieje sie z i dalej robi swoje. Człowiek bez zasad.

  1. Jak widać Dariusz Stefaniuk dobrze jest oceniany przez swoje środowisko partyjne, chociaż przegrał wybory przez totalną nagonkę jego praca została dobrze oceniona i awansował, z czym jego przeciwnicy nie mogą się pogodzić i takie są fakty. Co do doboru kadry to tylko mam nadzieję, że nie popełni takiejgo błędu jakim był wybór swojego zastępcy w poprzedniej kadencji , który na koniec jako „człowiek z zasadmi” okazał się jego zagorzałym przeciwnikiem, a może jako nowo wybrany prezydent ma już jakieś sukcesy o czym nie wiemy?

   1. Jeżeli wybór tylko jednego zastępcy w poprzedniej kadencji był błędem poprzedniego prezydenta to ja się nie zgadzam, bo akurat nie na tym polu „kulało” miasto. Do dziś to widzimy: Amfiteatr, Stadion, Warszawska. Myślę , że żyjemy w wolnym kraju gdzie nikt nie jest niczyim zakładnikiem . Widocznie Litwiniuk nie mógł już na to i wiele innych rzeczy patrzeć i przyjął taktykę jaką mogliśmy zobaczyć. Jeżeli ktoś staje się czyimś przeciwnikiem to walczy z nim honorowo a nie miota się i ucieka do dziwnych zachowań , wymyśla różne ekstremalne preteksty by zniszczyć rywala takie zachowanie jest co najmniej dziwne. To tak jak bym chciał coś uczynić ale żeby nikt nie pomyślał, że to ja zrobiłem. Najlepiej cos wymyślić że to wina innych – tak postępują tchórze . Gdyby Pan Stefaniuk nie uciekał się w kampanii do „sztuczek” z delegacjami dla Litwiniuka , do ‚szarpaniny’ z Panem Grodeckim, do nagród pracownikom przed wyborami, do „konferencji prasowych” z żoną i dzieckiem, do nachalnej propagandy i reklamy w naszym mieście pewnie by wygrał . Osobiście dał bym mu i pewnie nie tylko ja, kredyt zaufania na kolejną kadencję, pomimo tej zamiany kryteriów wartości, na których budował swój kapitał , pomimo tego kombinowania z mieszkaniami w ZGL-u dla Tutaka i potem szukania winnego wśród pracowników (bardzo nieładne zachowanie,bez względu na przynależność polityczną, świadczące o głupocie , zupełnym braku rozeznania dobra i zła, o braku odpowiedzialności za podejmowane decyzje ). Najpierw powinien myśleć o mieszkańcach , zabrać się np. za przebudowę systemu komunikacyjnego a na koniec stawiać pomniki i wszystko było by we właściwym czasie i na odpowiednim miejscu . A tak wielu ludzi zamiast głosować na PIS zagłosowało przeciwko Panu Stefaniukowi, przeciwko stylowi jego władzy. Nawet Franciszek choć jest Papieżem z szacunkiem odnosi się do wszystkich ludzi nawet tych, którzy maja odmienne poglądy, bo szacunek, to prawdopodobnie najważniejsza z wartości. Brak szacunku jest krzywdzący zarówno dla jednej jak i drugiej strony co pokazały ostatnie wybory w Białej . Najlepiej rozumieją to ci, którzy spotkali się z brakiem szacunku ze strony byłego prezydenta.

 13. Jako zwolennikowi PiS jest mi po prostu WSTYD.
  Co ten Stepaniuk wyprawia, dokładne odzwierciedlenie rzaądów po-psl.
  Zróbmy wszystko żeby Prezes się dowiedział a jak wie o tym co robi Stepaniuk to niech to niech idzie w pi….u.

  1. Popieram . Należałoby nagłośnić sprawę i to bynajmniej nie z powodów różnic politycznych ale dla dobra samego PIS-u. Nie można tak sobie zaprzepaszczać latami budowanego kapitału zaufania społeczeństwa do partii i wartości które jej przyświecają. To jest wręcz skandaliczne zachowanie.

   1. Jeśli ,na terenie od lat przychylnym partiom prawicowym, przegrywa w wyborach dotychczasowy PiS -owski prezydent miasta z kandydatem lewicowej zbieraniny to ten fakt powinien coś mówić Kaczyńskimu. A jeżeli nie mówi, to zaklęcia o uczciwości PiS-u są zwykłymi sloganami i nie ma co udawać ,że Prezes o wyczynach Stefaniuka nie wie.

 14. A co już Dyrektor Łazo…. zapomniał jak się dostał na to stanowisko. Mogę mu przypomnieć. A ten cały hejt to bracia z PSL. Ktoś wcześniej napisał i wymienił instytucje obsadzone przez PSL. I to jest prawda. PiS i PO walczą ze sobą a PSL obsadzał stołki tylko dla siebie. Czy znacie instytucję w Białej gdzie głównym jest z PSL-u a zastępcą z Platformy czy PIS-u. Oni nikogo nie dopuszczają.

 15. U Dołęgi Mostowicza prezes Dyzma nie zdążył zostać premierem, wczesniej dopadła go policja . Bialski Dyzma , pchany przez senatora , zdażył niestety zostać wicemarszałkiem , kpi sobie z bialskich wyborców i śmieje się w kułak szafując publicznymi pieniędzmi na synekury dla kolesi i innych Gabryś. Gdzie są -tak chwalone -służby , które powinny zbadać czteroletnią działalność tego uzurpatora w Białej i ustalić ile z budżetowych pieniędzy zostało zmarnowanych np. na opłacanie pseudoczynności firm mieszczących sie w Gdyni przy ul legionów 126. Co prawda ten Dyzma chyba nie zlecilł jeszcze zabicia jakiegoś miejscowego Boczka ale kto to może wiedzieć na co go stać.

 16. Jak długo społeczeństwo będzie tolerowało nieuków i nierobów na eksponowanych stanowiskach w pogotowiu, szpitalu , word-zie , BWiK-u i itp. Spotykałem ich w Białej , nawet w kościele i zastanawiałem się czy ci ludzie, ich żony mają choć odrobinę honoru? Nie . Będąc osobami niekompetentnymi , upychane na stanowiska wegetowały do emerytury jak np w BWiK-u. Takie „życiowe kaleki” dobrze ustawiane przez swych popleczników np. mężów pracujących w szpitalach. Ten proceder trwał od lat . Ludzie brali wysokie wynagrodzenia a swoje niekompetencje opłacali publicznymi pieniędzmi zatrudniając dodatkowe osoby w branży w której ponoć byli specjalistami. Cyrk był i jest nadal tylko klowni się zmieniają . Zastanawiam się czy publikę jeszcze to bawi?

 17. I Bardzo dobrze że dostanie tą posadę. Mieliśmy dobrego Prezydenta, a teraz już nie będzie tak dobrze. Wystarczy posłuchać wywiadów tego nowego On Białą cofnie kilka lat wstecz.

 18. Jaki komendant taki dyrektor .to jest naprawdę komedia .Bareja to Pikuś .pogonic posła osła i kozła.Pedagog po AWF z minimalną praktyką na dyrektora, coś podobnego ! Darek zejdź na ziemię .

 19. Ciekawe czy w pogotowiu będzie P.kozioł prowadził zajęcia z samoobrony ?.Totalny brak kompetencji.Gdyby miał odrobinę honoru to nie przyjął by etatu komendanta .Myślę jednak ze jak zaproponowaliby mu etat konsultanta w dziedzinie ginekologi też by nie odmówił.I zapewne sprawdził by się.

 20. W WORDzie już terz żądzi PISowiec bez kompetencji. I tak pewnie będzie we wszystkich instytucjach które podlegają pisowcom w lublinie. Ale kolesi swoich trzeba gdzieś upchnąć.

 21. Do Siwy. Coś mi się zdaje, że masz włosy rude i pracujesz w korporacji. Ty będziesz chwalił tylko takie osoby z których będziesz miał korzyść.

  1. Przede wszystkim będę krytykował total brak kompetencji.I wiernych sług nie mających swojego zdania za garść srebrników tak jak ty.

    1. Nie obrażaj.mylisz fakty ludzi zachowujesz się jak typowy trol pracujący pod kilkoma nazwami,lub zatrudniający całą rodzinę.Wypowiedz się na temat tekstu pisanego przez redakcje.Nie dorosłeś widocznie do ery net nastolatku.

 22. Już niedługo będą zatrudniać w Spółkach Miejskich. Także nie rozpisujcie się za dużo bo nie starczy wam tuszu. Już wszystko poukładane. Każdy ma swój etacik.

 23. Do Siwy. Coś mi się zdaje że masz włosy rude a nie siwe. Czy ty kiedykolwiek byłeś z czegoś zadowolony. A faktycznie wtedy kiedy miałeś korzyść osobistą.

  1. Zawsze jestem zadowolony i nic się nie zmieniło a rude jest piękne mimo że nie moje-a szkoda.A ty jakaś tam bychawa nie wiem co to ale jesteś zakompleksiony.

 24. Do Morales. PAPIEŻ pisze się przez ż. Jak się pisze posty to bez byków bo wstyd, a jak się nie jest pewnym to jest słownik ortograficzny. I nie jestem polonistką.

  1. Przepraszam wszystkich wrażliwych czytelników za ten rażący błąd w tak znanym wyrazie. Obiecuję . Nigdy więcej.

 25. Do Siwy. Chyba czegoś się obawiasz. Ciekawy jestem czy ktoś z twojej Rodziny pracuje w podmiocie związanym z Pogotowiem. Oj chyba tak

  1. Nie kolego nikt nie pracuje .Niczego sie nie obawiam widzialem jedynie totalny brak kompetencji i przygotowania merytorycznego u p. komendanta.Po prostu wierny sługa

 26. Rudy. Chyba czegoś się obawiasz. Ciekawy jestem czy ktoś z twojej Rodziny pracuje w podmiocie związanym z Pogotowiem. Oj chyba tak

 27. Jestem ciekawy jak wyglądała kariera zawodowa tego rudego czy siwego. Oj chyba nie pochwalił by nam się. Już wiem dlaczego boli cię kręgosłup. To nerwobóle od zazdrości i zawiści.

  1. Oj chyba jesteś daleko od faktów i zwykłym hejterem. Zupełnie nie wiem o co ci chodzi.Wypowiadaj się merytorycznie zgodnie ze swoimi przekonaniami doświadczeniami na temat artykułu.Czepiłeś się mnie najwidoczniej myląc fakty i ludzi.Ale i tak cię pozdrawiam.

 28. Kiedy się skończy kolesiostwo? Buahaha nigdy! A co wy myślicie, że nowy na te stołki da kogoś z przypadku? Ogarnijcie się ludzie! A mi się to nawet podoba, co kadencję inny prezydent i inni na stołkach, przynajmniej będą się starac bo nie będą mieli czasu na machlojki.

  1. Po co się starać skoro za 5 lat z Pogotowia przeskoczy się np. do WORD-u albo innej instytucji? Do czego komu staranie, skoro to nie ma wpływu na obsadę stanowisk? Jeżeli to Pani się podoba to gratuluję .

 29. A jaki „stopień” na pagonach munduru ma pan Kozioł? Nie byłem we wojsku ale to chyba jakis podpułkownik? szybki awans czy wybitne zaslugi?/

 30. „Dziwują się ludzie”

  Dziwują się ludzie
  i ja sama sobie
  po czymżem się Janku x 2
  spodobała tobie.

  Czy po tych koralach
  com ich tyle miała
  czy po tych łzach moich x 2
  którymi płakałam

  Spodobałaś mi się
  Marysiu po modzie
  boś umiała nosić x 2
  wianeczek na głowie

  Otwieraj tatulku
  malowane wrota
  wiezie nam Marysia x 2
  wianeczek ze złota

  Otwieraj tatulu
  malowane skrzynie
  wiozą nam, ach wiozą x 2
  młodą gospodynię

 31. Pan kozioł miał dostać lampasy generalskie ale zapomniał że trzeba mieć maturę. Nie wystarczy mieć niby maturę Piszę o inżynierze.
  I Pozdrawiam

 32. A nowym naczelnikiem edukacji będzie Stanisław Romanowski, naczelnikiem gabinetu prezydenta Wojciech Sosnowski, a rzecznikiem miasta Gabriela Kuc .Dlaczego Pani Ewelina Burda nic o tym nie napisze? To dopiero skandal, że są ogłaszane konkursy w Urzędzie Miasta, młodzi ludzie, wykształceni, doświadczeni składają dokumenty i nie mają żadnej świadomości, że tylko tracą czas, że to wszystko pic na wodę i od samego początku jest wszystko ustawione. A Litwiniuk tak przed wyborami obiecywał, że on będzie taki inny….

 33. klient który był totalną nogą na zajmowanym stanowisku i taką samą będzie na nowym.Nic się nie zmieniło w polityce zatrudniania w tym mieście ,znajomości ,kolesiostwo i z polecenia,a ciekawe co tatuś tego pana dostanie po lotnisku?

  1. Tatuś przyjmie wszystko aby tylko zarobić i dowodzić .A jak będzie trzeba to w każdej chwili zmieni barwy i się ustawi.Zaczaruje swoim urokiem- czytaj chciwością .

 34. Zaraz, zaraz. Czyż powodem odejścia szefa SM nie jest przypadkiem zjawisko wymiany kadry kierowniczej która realizowała obowiązki za kadencji byłego włodarza miasta? Gdyby nie nagłośnionia przez media wymiana kadry, nikt o zdrowych zmysłach nie rzucał by stanowisk. No ale trzeba spełnić obietnice dane współojcom wygranej w wyborach grodu. Naturalnie poprzednik z racji stanowiska pomaga zaufanonym ludziom, którzy względów oczywistych tracą stanowiska. No tak ale w takim przypadku to nepotyzm….

 35. W pogotowiu jest teraz 3 tenorów -fircyków. Oni się lepiej nadają do śpiewania niż rządzenia pogotowiem. Rozpacz jak to będzie funkcjonować znając byłego starostę i komendanta straży. Ich trzeba najpierw w termin czeladniczy o zarządzaniu. W tym pogotowiu co jedna zmiana to gorsza. Ile jeszcze brakuje by sięgnąć bruku?

  1. Anonimie jeden z tych trzech fircykowatej to doświadczony lekarz kardiolog i specjalista medycyny ratunkowej. Nie wiadomo co będzie robił trzeci dyrektor od spraw technicznych , może żarówki zmieniał ale lekarz ratownik to chyba nie najgorszy wybór ?

 36. Nooo, tylko patrzeć, jak za kilka miesięcy zostanie dyrektorem tego nieszczęsnego pogotowia. W SM szybko wskoczył na komendanta, więc i tu to kwestia czasu, tylko trzeba się pozbyć obecnego dyrektora, ale to już nie będzie problem, bo jest z PSL. Hahaha, PIS rządzi. Wiele osób przejrzało na oczy przed wyborami, a teraz chyba jeszcze większej liczbie ludzi wrócił, wróci wzrok i rozum. O ile wczeniej głosowałem za PIS, tak teraz jestem totalnie anty, a były Prezydent Miasta jest u mnie i mojej rodziny skreslony.

 37. Super „fachowiec” i w służbie zdrowia napewno się sprawdzi. Najpierw zajęcia obowiązkowe dla lekarzy i ratowników z samoobrony, a później to i sam w karetkę wskoczy, bo przecież „fachowiec”. Ciekawe czy był konkurs na zastępcę dyrektora w pogotowiu i jaki kwalifikacje były wymagane? Zapewne wymagane były uprawnienia instuktora samoobrony oraz doswiadczenie na stołku komendnta w Straży Miejskiej i konurs wygrany. Śmiech na sali.