Zgłosił kradzież 12 tys. zł. Sprawcy nie trzeba było daleko szukać

Zgłosił kradzież 12 tys. zł. Sprawcy nie trzeba było daleko szukać 15

Mężczyzna powiadomił bialską komendę, że w kopertach, w których powinna znajdować się gotówka zastał jedynie pocięte kartki. Jak się wkrótce okazało, za kradzieżą stała małżonka zgłaszającego.

Mieszkaniec Białej Podlaskiej w ubiegły poniedziałek (4 czerwca) zgłosił, że skradziono mu ponad 12 tys. zł. Poinformował mundurowych, że jest pracownikiem jednej z bialskich firm i jego obowiązkiem była wpłata gotówki do centrali.

Gdy po weekendzie przekazywał koperty, okazało się, że w dwóch z nich nie ma banknotów. Zamiast nich w środku znajdowały się wycięte kartki, które miały imitować pliki pieniędzy. Mężczyzna nie miał pojęcia co się stało z pieniędzmi, nikogo też nie podejrzewał o kradzież gotówki.

Jak się wkrótce okazało, sprawczynią całego zajścia była 22-letnia żona zgłaszającego. – Choć początkowo kobieta zaprzeczała, że ma cokolwiek wspólnego ze sprawą, w  rozmowie z funkcjonariuszami przyznała się do kradzieży.  Stwierdziła również, że gotówkę w większości wykorzystała na spłatę swoich zobowiązań – informuje st. asp. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy bialskiej komendy.

Jeszcze dzisiaj 22-latka usłyszy zarzut, a o jej dalszym losie zadecyduje Sąd. Za kradzież grozi jej nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *