Zima i mróz biegaczom nie straszne

DSC_3898

Pogoda nie zatrzymała biegaczy. Na czele z Janem Kulbaczyńskim, dystans ponad 42 kilometrów pokonało około 80 biegaczy z całej Polski.

VI edycja Cross Maratonu Jana Kulbaczyńskiego po ziemi piszczackiej i kodeńskiej odbyła się 17 marca. Zawodnicy wystartowali o godzinie 10 z Połosek.

Trasa Maratonu wiodła przez trudne (szczególnie zimą) tereny leśne i polne w obrębie gmin Piszczac i Kodeń. Zawodnicy zmierzyli się z dwukilometrową trasą prowadzącą ulicami Kodnia, zakręcając przy Bazylice św. Anny do Elżbiecina. Dalsza część trasy prowadziła przez Zahorów i Trojanów na metę usytuowaną przy szkole w Połoskach.

– Gratuluję Państwu odwagi, życzę, abyście Państwo poradzili sobie ze swoimi słabościami. Osoby z całej Polski, wspaniała organizacja i piękna zima – tak wydarzenie podsumował Jerzy Troć, wójt gminy Kodeń.

Pomysłodawcą wydarzenia jest nie kto inny jak Jan Kulbaczyński, który wraz z innymi organizatorami za cele nadrzędne przedsięwzięcia obrał kultywowanie biegania jako formy sportu i wypoczynku, promocja zarówno gmin Piszczac i Kodeń, jak i terenów samych w sobie, bogatych w walory przyrodnicze.

W VI edycji Cross Maratonu nagrodzono szóstkę szcześliwców, którzy posiadali najlepszy czas. Miejsce pierwsze zajął Paweł Pakula (MKS Żak Biała Podlaska,Wisznice), miejsce drugie Artur Motyl (Biegający Świdnik), miejce trzecie Robert Wróblewski (Lublin 20), na miejscu czwartym znalazł się Paweł Ślusarczyk (Otwock), miejse piąte zajął Janusz Widlak (Warszawa) zaś na szóstej pozycji Łukasz Węda (Studzianka/ KB Biała Biega/UPH Siedlce)

W kategorii kobiet nagrodzone zostały kolejno: Renata Kwiatkowska (Ożarów Mazowiecki), Anna Psuja (Biegający Świdnik), Monika Turczyńska (Warszawa), Małgorzata Kursa (Świdnik), Grażyna Marczak (Nowolipki) oraz Katarzyna Tabulska (Terespol).

W Pół Maratonie Nordic Walking na pierwszym miejscu triumfował Dariusz Borkowski (Siedlce), na drugim Mirosław Laskowski (Komarówka Podlaska), pozycja trzecia należała do Dariusza Mackiewicza (Kodeń), na czwartym miejscu uplasowała się Marta Mandziuk (TKKF Krzna Biała Podlaska), miejsce piąte należało do Jolanty Us (Biała Podlaska) oraz miejsce szóste dla Leszka Borkowskiego (Grabianów Nowi Siedlce)

W kategorii wiekowej kobiety 30+ zwyciężyła Iwona Jędrzejewska z Klubu Biegaczy Biała Biega.
Eryk Kołodziejczyk z Mińska Mazowieckiego zajął pierwsze miejsce w kategorii mężczyzn w przedziale 20 lat i ponad. Osoby które stanęły na podium w kategorii mężczyzn od 30 lat to: Wojciech Pikuła z Piszczaca, Konrad Urbański z Białej Podlaskiej oraz Łukasz Wójcik z miejscowości Niemce. Zwycięzcą w kategorii mężczyzn od 40 lat był Rafał Pajdosz z KB Biała Biega, drugie miejsce zajął Andrzej Więcek pochodzący ze Świdnika zaś na miejscu trzecim znalazł się Dariusz Pietrzyk z miejscowości Mełgiew. Kategorię mężczyzn od 50 –tki otwiera zwycięzca Kazimierz Puławski z miejscowości Łyse, na miejscu drugim znalazł się Adam Wawryszuk z Piszczaca a na trzecim Radosław Zgiet z Czartajewa. Ostatnią kategoria wiekową są mężczyźni od 60 lat, tutaj triumfował Mirosław Kopacz z Poznania, miejsce drugie zajął Andrzej Grzybała z Siemienia Nadrzecznego zaś trzecia pozycja przypadła Zbigniewowi Siedlaczekowi z Lublina.

Biegaczy podzielono również według mieszkańców Powiatu Bialskiego oraz Gminny Piszczac.
Paweł Pakula z MKS Żak Biała Podlaska Wisznice zajął czołowe miejsce w Powiecie Bialskim, za nim drugie miejsce przypada Łukaszowi Wędzie ze Studzianki/ KB Biała Biega oraz UPH Siedlce zaś trzecie miejsce należy się Wojciechowi Pikule paradoksalnie pochodzącemu z Piszczaca aczkolwiek w kategorii gminnej zajął on miejsce pierwsze. Drugie przypadło Grzegorzowi Pawlakowi a trzecie Adamowi Wawryszukowi.

Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom gratulujemy.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *