Zimowy bieg wkrótce w Studziance

Zimowy bieg wkrótce w Studziance 16

Tatarski Cross pod taką nazwą rozpoczyna się cykl biegów po Studziance. W styczniu miłośnicy tego sportu wezmą udział w Zimowej Tatarskiej Piętnastce. 

Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości i Gmina Łomazy pod sportowym patronatem Klubu Biegacza Biała Biega zapraszają na wyjątkowy cykl biegów pt. Tatarski Cross. Grand Prix Studzianka 2020 Będzie to rywalizacja biegaczy oraz zawodników Nordic Walkingu po terenach leśnych i polnych od 12 stycznia do 14 listopada. Celem organizowanego wydarzenia jest promocja walorów turystyczno-przyrodniczych Gminy Łomazy i Powiatu Bialskiego. Poprzez aktywność fizyczną zamierzamy nawiązać do dziedzictwa kulturowego regionu.

Pierwsze zawody Zimowa Tatarska Piętnastka odbędą się 12 stycznia 2020. Ponadto po raz pierwszy w naszym regionie zorganizowany zostanie (29 lutego 2020r.) ultramaraton, czyli Ultra Tatar na dystansie 50 km-bieg nie wchodzący w skład cyklu. Dla mniej zaawansowanych zawodników przygotowany zostanie tego dnia dystans 10 km Następnie 18 kwietnia 2020 zapraszamy na Cross Półmaraton i Piętnastkę. Bieg ekstremalny po lesie na 5 km zaplanowano na 20 czerwca 2020 r. 5 lipca 2020 odbędzie się Tatarska Piątka a 16 sierpnia 2020 Tatarski Bieg Nocny 5 km. Ostatnie dwa cykle to 4 października 2020 Tatarski Maraton i 14 listopada 2020 Półmaraton i 10 km, które zakończą rywalizację Grand Prix.

Trasy nie posiadają atestu, przebiegać będą drogami polnymi oraz przez las ze startem i metą przy szkole podstawowej w Studziance, miejscu gdzie do 1915 roku stał meczet. Istnieje możliwość występowania nierówności, błota, śniegu, korzeni i piachu na trasie biegu. W poszczególnych biegach przewidywana jest klasyfikacja kobiet i mężczyzn za miejsca 1-5 oraz kategorie wiekowe. Aby zostać sklasyfikowanym w cyklu, należy ukończyć po jednym biegu lub marszu Nordic Walking na każdym z pięciu dystansów (5 km, 10 km, 15 km, 21,097 km i maratonu) rozgrywanych w ramach poszczególnych imprez biegowych wchodzących w skład TCGP Studzianka 2020. Zawodnik sam wybiera, w jakiej kolejności i kiedy pobiegnie dany dystans.

Zapisy na: https://dostartu.pl/tatarska-cross-pietnastka-v4097.pl.html

 

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *