Zła seria piłkarek AZS PSW kontynuowana

DSC_0521
Pomimo atutu własnego boiska futbolistki z Białej Podlaskiej nie sprostały szczecińskiej Olimpii w meczu Ekstraligi.

Przed 19. kolejką spotkań przewagę psychologiczną wydawały się mieć przyjezdne, które w poprzednim starciu sensacyjnie pokonały Medyka Konin. Bialczanki mimo walki uległy na wyjeździe z UKS SMS Łódź. To, co mogło pozytywnie wpłynąć na postawę akademiczek, to fakt, iż po raz pierwszy w tej rundzie mogły one zagrać na swoim stadionie. Piłkarki PSW liczyły także na utrzymanie dobrej passy – w dotychczasowych meczach szczecinianki zawsze wracały z Białej Podlaskiej pokonane.

Na przekór temu to przyjezdne już w pierwszej akcji zdobyły bramkę, kiedy po wrzutce z lewej strony Natalia Hryb strzałem głową otworzyła wynik spotkania. Białczanki próbowały wyrównać – strzelała Gąsieniec jak i Dranouskaya, ale nieskutecznie.

Przyjezdne miały swoje okazje, ale i one myliły się. W 43. minucie spotkania doszło do przepychanki pomiędzy Gąsieniec a Janik, co zaowocowało pokazaniem obydwu zawodniczkom żółtych kartek. Pierwsza połowa zakończyła się przy wyniku 0:1.

O ile pierwsza część spotkania była wyrównana, to po zmianie stron inicjatywę przejeły przyjezdne. W pierwszych minutach po przerwie szczeciniankom udało się kilkakrotnie zagrozić bramce białczanek. Piłkarki AZS PSW najlepszą okazję do zmiany rezultatu miały w 64. minucie, kiedy techniczny strzał z ostrego kąta Dominiki Gąsieniec z trudem sparowała bramkarka Olimpii.

Pomimo zmian, w obu zespołach wynik spotkania nie zmieniał się aż do 77. minuty. Matilda Böhm zdecydowała się na strzał z kilkunastu metrów, który zaskoczył golkiperkę bialskiej ekipy. W dalszej części meczu przyjezdne starały się kontrolować przebieg spotkania, a po niespodziewanym uderzeniu Natalii Niewolnej z bardzo dużego kąta prowadziły już trzema golami.

Bramka z trzeciej minuty doliczanego czasu gry nie była jednak ostatnią w tym spotkaniu. Dwie minuty później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego pięknym strzałem głową popisała się Anita Bosak, zdobywając honorowego gola dla akademiczek.

Sobotnia porażka jest już trzecią z rzędu i powoduje, iż zawodniczki AZS PSW utrzymają 9 pozycję w tabeli Ekstraligi. Najbliższe spotkanie Białczanki rozegrają we Wrocławiu z miejscowym KS AZS.

AZS PSW Biała Podlaska – Olimpia Szczecin 1:3 (0:1) Bosak 90+5’ – Hryb 3’, Böhm 77’, Niewolna 90+3’
AZS PSW Biała Podlaska: Gocel – Sosnowska , Edel (Niedbała 48), Bosak, Kapustsina (Kozlyncev 85) – Gąsieniec, Kuciewicz, Wołos (Kusiak 74), Cieśla, Michalska (Mikołajczak 66) –Dronuskaya (Karplyuk 74)
Olimpia Szczecin: Niesterowicz – Bińkowska (78` Fil), Szymaszek, Böhm, Grosicka (65` Niewolna), Hryb (65` Sudyk), Kovtun, Michalczyk, Ratajczyk (90` Oleszkiewicz), Janik (85` Trzcińska), Preś.
Żółte kartki: Gąsieniec (AZS PSW) – Janik, Preś (Olimpia)
Sędzie meczu: Magdalena Syta (główna) Ewelina Cygan, Aneta Groszek.