Złodziej paliwa złapany na gorącym uczynku

YXJ0aWNsZXMvMjAxODA1MDkxMjUyNTQtNjQtMy5qcGc=,

O kradzież kilkuset litrów oleju napędowego podejrzany jest 59-letni bialczanin. Dzisiaj mężczyznę czeka spotkanie z prokuratorem. Policja złożyła wniosek o tymczasowe aresztowane złodzieja.

Dyżurny bialskiej komendy wczorajszej nocy około godziny 3 został powiadomiony o kradzieży paliwa. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji.

– Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że pracownicy jednej z bialskich firm ujęli na gorącym uczynku zdarzenia mężczyznę, który włamał się do zbiorników paliwa zaparkowanych samochodów ciężarowych. Łupem amatora cudzego mienia padło około 340 litrów oleju napędowego – tłumaczy st. asp. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy bialskiej komendy. – Sprawca dostał się na teren firmy przez uszkodzone ogrodzenie.

59-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Jak się okazało, bialscy mundurowi dobrze znali mężczyznę. – Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia zabezpieczyli łącznie 12 plastikowych kanistrów różnej wielkości, wypełnionych skradzionym paliwem. Ujawnili również należący do sprawcy przerobiony wózek sklepowy, w którym znajdowały się przedmioty wykorzystywane przez niego – dodaje rzecznik.

Na posesji 59-latka policjanci znaleźli miejsce, które było przygotowane do przechowywania skradzionego oleju. Jako skrytka posłużyła piwnica budynku gospodarczego. Mężczyzna ukrył tam cztery beczki paliwa z wyeksponowanymi na zewnątrz wlotami, a także osprzęt służący do przepompowywania paliwa. – Może to świadczyć o tym, iż mężczyzna z nielegalnego procederu planował uczynić regularne źródło dochodu – zaznacza rzecznik.

Bialczanin usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i będzie odpowiadał jako recydywista, ponieważ już wcześniej był karany za podobne przestępstwo. Dzisiaj czeka go spotkanie z prokuratorem. Policjanci wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec 59-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *