Złodziej wpadł na kawę i ciastko. Po wszystkim „zwinął” sprzęt warty 1,2 tys. zł

68-135819

Sprawca wszedł do budynku przez pozostawione na noc otwarte okno. Za kradzież będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Na swoim koncie ma już odbytą karę za podobne przestępstwo.

Dyżurny bialskiej komendy w środę po południu (10 października) otrzymał zgłoszenie o kradzieży, do której doszło w budynku katechetycznym na terenie Białej Podlaskiej.

– Z relacji zgłaszającego wynikało, że „amator cudzego mienia” dostał się do pomieszczeń  wykorzystując otwarte okno. Na miejscu postanowił jeszcze wypić kawę, którą sobie przygotował oraz zjeść ciastko. Po tym zabrał ze sobą znajdujące się w pomieszczeniu przedmioty – wyjaśnia asp. szt. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy bialskiej komendy.

Sprawca ukradł przedmioty warte 1,2 tys. zł – artykuły spożywcze, chemię, kuchenkę mikrofalową, czajniki elektryczne, gitarę i baner. Policjantom udało się ustalić personalia mężczyzny podejrzanego o kradzież. Okazało się, że sprawca był znany bialskim mundurowym, ponieważ już wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwo.

40-latek z Białej Podlaskiej został zatrzymany do wyjaśnienia. Wczoraj usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Mężczyzna tłumaczył, że do kradzieży skusiło go otwarte okno budynku. Będzie on odpowiadał w warunkach recydywy. Za tego typu przestępstwo przepisy przewidują karę nawet do ośmiu lat więzienia.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *