Złota Bargielska. Poprawiła swój życiowy rekord

20190630_142717

Złotem po wyjeździe na 36. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce może pochwalić się bialska zawodniczka – Katarzyna Bargielska. Jej klubowi koledzy uzyskali nie najgorsze wyniki.

W Lublinie odbyły się 36. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-23 w lekkiej atletyce. Wzięło w nich udział pięciu reprezentantów bialskiego AZS AWF. W konkurencji skoku w dal wystartowała Katarzyna Bargielska, Agata Stypułkowska oraz Monika Stypułkowska, która wzięła udział również w biegu na 100 metrów przez płotki. Nie zabrakło tam także Bartosza Litwinka – sprintera. Z nadzieją na start pojechał tam też Piotr Tarkowski, skoczek w dal, który nie tak dawno zmagał się z kontuzją mięśnia dwugłowego.

Znakomitym wynikiem może pochwalić się Katarzyna Bargielska, która w trzeciej próbie finałowego konkursu uzyskała odległość 6,09 m. Poprawiła tym swój najlepszy wynik o 12 cm. Dzięki temu wywalczyła złoty medal podczas mistrzostw. Tuż za nią na podium stanęły Adrianna Sułek z Bydgoszczy oraz Gaja Wota z Krakowa. Agata Stypułkowska skokiem na 5,76 m wyrównała swój rekord życiowy i ostatecznie zajęła szóste miejsce.

Przebyta przez Monikę Stypułkowską choroba dała się jej we znaki. Po problemach z rozbiegiem zakończyła mistrzostwa z wynikiem gorszym niż jej rekord życiowy – 5,16 m. Lepiej zaprezentowała się w biegu. Uzyskała czas 15,03 s i zajęła dziewiąte miejsce.

W biegu na 200 metrów dobrze wypadł Bartosz Litwinek. Uzyskał czas 22,15 s poprawiając swój rekord życiowy. Zajął czternaste miejsce.

Piotr Tarkowski ostatecznie nie zdecydował się wystartować w konkursie skoku w dal ze względu na odnawiający się uraz. Ma zapewniony jednak udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, które odbędą się w dniach 11-14 lipca w Szewcji.