Razem na dobre i na złe. I tak od pół wieku

DSC_7839
Fot. Karolina Jaszczuk

Minęło 50 lat, gdy dziesięć par z terenu gminy Tuczna stanęło na ślubnym kobiercu. Takiego stażu małżeńskiego można i pogratulować, i pozazdrościć. Jubilaci odebrali medale przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej.

We wtorek w Urzędzie Stanu Cywilnego w Tucznej odbyło się uroczyste uczczenie „Złotych Godów”. Pary świętowały pół wieku wspólnego życia.

– Co roku przeżywamy tego typu uroczystość. Jest taki dobry zwyczaj i prawo, że na wniosek wójta gminy, Prezydent RP przyznaje honorowy medal z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego. W tym roku mamy 10 par, które zaszczyciły nas swoją obecnością i zgodziły się przyjechać do nas odebrać te odznaczenia – mówi Zygmunt Litwiniuk, wójt gminy Tuczna.

Medale otrzymali Halina i Józef Chazanowie, Irena i Józef Chmielewscy, Nadzieja i Mikołaj Denesiukowie, Helena i Mikołaj Gawrylukowie, Wanda i Antoni Kuchtowie, Teresa i Mieczysław Kukawscy, Teresa i Edward Niczyporukowie, Irena i Stefan Panasiukowie, Nadzieja i Mikołaj Sawczukowie oraz Julia i Stanisław Waleccy.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *