Nieprzerwanie od pół wieku są razem

DSC_5113
fot. Karolina Jaszczuk

Kilkanaście par z wisznickiej gminy ostatnio obchodziło bardzo ważny jubileusz. W tym roku minęło aż 50 lat od zawarcia przez nie związku małżeńskiego.

Uroczystość rozpoczęła się w ubiegłą niedzielę (7 kwietnia) mszą św. odprawioną w kościele parafialnym w Wisznicach, a następnie jubilaci i zaproszeni goście udali się do Gminnego Ośrodka Kultury i Oświaty, gdzie odbyła się dalsza część świętowania. Zebrani nie szczędzili ciepłych słów parom, które tego dnia obchodziły 50-lecie swojego małżeństwa. Podkreślano, że stanowią one wzór do naśladowania dla młodych pokoleń. Ważną częścią uroczystości było wręczenie okolicznościowych medali, listów gratulacyjnych oraz kwiatów.

W tym dniu swoje złote gody świętowały pary: Jadwiga i Stanisław Daniłosio, Józefa i Mieczysław Klimkowiczowie, Janina i Józef Gabrylewiczowie, Józefa i Mieczysław Klimowiczowie, Marianna i Kazimierz Kossowscy, Halina i Alfred Matczukowie, Marianna i Bronisław Mazurek, Wiesława i Jan Niedźwiedź, Jadwiga i Jan Oremczukowie, Helena i Kazimierz Petruczynikowie, Danuta i Bogusław Stańkowie, Krystyna i Bogusław Suwałowie, Anna i Kazimierz Turkiewiczowie, Wanda i Józef Welikowie oraz Józefa i Stanisław Zającowie.

Uroczystość swoimi występami uświetniły Chór z Dubicy pod kierunkiem Piotra Kornieckiego, a także dzieci i młodzież z koła teatralnego działającego przy GOKiO w Wisznicach, które specjalnie z myślą o jubilatach wyrecytowały piękne wiersze. Podczas spotkania nie zabrakło również występów wokalnych, podczas których można było podziwiać Kingę Linkiewicz, Jakuba Maryńczaka oraz Pawła Kieliszkiewicza.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *