Złoto na Mistrzostwach Polski we Włocławku

Złoto na Mistrzostwach Polski we Włocławku 16
fot. nadesłane

Skoczek w dal z bialskiego AZS-AWF zajął pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski. Teraz czekają go przygotowania do Mistrzostw Świata w Finlandii. 

Konkurs skoku w dal juniorów, który odbył się 23 czerwca na stadionie we Włocławku rozpoczął się w niesprzyjających warunkach pogodowych. Przelotne deszcze, boczny wiatr i zimne powietrze nie dawały o sobie zapomnieć zawodnikom. Piotr Tarkowski objął prowadzenie już w pierwszej kolejce skoków z wynikiem 7,56m (w. +1,3) i nie oddał go już do końca zawodów. Jego najgroźniejszy rywal z MKS Aleksandrów Łódzki skoczył zaledwie 7,21 m i zajął ostatecznie drugie miejsce. Trzeci był absolwent bialskiego AWF z LKS Narew Kurpiewski Łomża (wyn. 7,06).

W przepisowych warunkach (pod wiatr -0,6m.sek.) Piotr uzyskał rezultat 7,65m, co daje mu aktualnie piąte miejsce w Europie. Gdyby nie zbyt silny wiatr przekraczająct o 0,7m/sek. wymaganą przepisami normę, objął by prowadzenie w rankingu najlepszych juniorów w Europie.

Pozostałe skoki Piotrka to – 7,54m (w.-1,3), 7.65m (w. -0,6), 7.24 (w,+2,2), 7.61m (w. -0,9) i 7,81 m.(w.+2,7).

Bialskiego skoczka czeka teraz mała przerwa w startach i budowanie formy na Mistrzostwa Świata Juniorów, które mają odbyć się w Tampere (Finlandia) w dniach 10-15 lipca, z tydzień później walka o medale na Mistrzostwach Polski Seniorów w Lublinie

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. W VI kolejce skoków skoczył 7,81 m, był to skok przy wietrze 2,7 m/s , natomiast skok na odległość 7,65 m oddał w 3 próbie .