Złożą przysięgę wojskową

Złożą przysięgę wojskową 15

66 żołnierzy wypowie słowa przysięgi wojskowej i tym samym rozpocznie służbę w 23 Batalionie Lekkiej Piechoty w Białej Podlaskiej.

W niedzielę (6 maja) o godz. 13 odbędzie się uroczystość złożenia przysięgi przez ochotników Terytorialnej Służby Wojskowej, którzy niebawem zasilą szeregi 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”.

Przysięga będzie miała miejsce na placu Wolności w Białej Podlaskiej, a poprzedzi ją msza święta w intencji żołnierzy o godz. 11.30 w Kościele pw. św. Antoniego i Matki Bożej Anielskiej przy ul. Narutowicza 37. Po przysiędze zaś odbędzie się prezentacja sprzętu bojowego będącego na wyposażeniu lubelskiej brygady.

Ochotnicy, którzy złożą w sobotę przysięgę przeszli intensywne, 16-dniowe szkolenie podstawowe na terenie jednostki w miejscowości Roskosz w gminie Biała Podlaska. Pod okiem doświadczonych instruktorów uczyli się praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki, sztuki przetrwania, udzielania pierwszej pomocy oraz topografii. „Szesnastka” otwiera trzyletni cykl szkoleń Terytorialsów, który odbywa się przede wszystkim w systemie weekendowym.

 

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *