Zmiany księży w diecezji siedleckiej

Zmiany księży w diecezji siedleckiej 16

Biskup Kazimierz Gurda zdecydował o zmianach personalnych wśród duchowieństwa w diecezji siedleckiej. Poniżej lista zmian w powiecie bialskim.

Z dniem 17 czerwca zwolniony z urzędu wikariusza parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej i skierowany na urlop zdrowotny został ksiądz dr Robert STESZUK.

Ksiądz mgr Zbigniew ROZMYSŁ został zwolniony z urzędu wikariusza parafii Terespol i z dniem 24 czerwca mianowany proboszczem nowo utworzonej parafii Miłosierdzia Bożego w Kobylanach w dekanacie terespolskim.

Z dniem 1 lipca ksiądz mgr Dariusz RADZIKOWSKI zostanie zwolniony z urzędu wikariusza parafii Sosnowica i mianowany proboszczem parafii Polubicze.

Od dnia 1 lipca nastąpią także zmiany wikariuszowskie.

Zwolniony z urzędu proboszcza parafii Polubicze i mianowany wikariuszem parafii Terespol został ksiądz mgr Dariusz KUJDA.

Z urzędu wikariusza parafii Konstantynów zwolniony i mianowany wikariuszem parafii Wisznice jest ksiądz mgr Sławomir GNYSZKA.

Ksiądz mgr lic Krzysztof KOROLCZUK z urzędu wikariusza parafii pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca NMP w Międzyrzecu Podlaskim przejdzie na parafię pod wezwaniem św. Stanisława BM w Siedlcach, wciąż jako wikariusz.

Pełniący urząd wikariusza parafii Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim ksiądz mgr Waldemar KUŁAK został mianowany wikariuszem parafii Ulan.

Biskup zdecydował także o losie księdza dr Remigiusz NIEWĘGŁOWSKI, który zwolniony z urzędu wikariusza parafii Wisznice i mianowany wikariuszem parafii pod wezwaniem św. Piusa V w Dęblinie.

Z urzędu wikariusza parafii Łomazy zwolniony został ksiądz mgr Andrzej OGNIK. Biskup mianował go wikariuszem parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie.

Ksiądz mgr lic Tadeusz OLĘDZKI został zwolniony z urzędu wikariusza parafii Żelechów i mianowany wikariuszem parafii pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca NMP w Międzyrzecu Podlaskim.

Z parafii Janów Podlaski do parafii Sosnowica z urzędem wikariusza przeszedł ksiądz mgr Grzegorz OSIPACZ.

Zwolniony z urzędu wikariusza parafii Trójcy Świętej w Łosicach i mianowany wikariuszem parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej został ksiądz mgr Radosław OSTAP.

Zwolniony z urzędu wikariusza parafii pod wezwaniem św. Stanisława BM w Siedlcach i mianowany wikariuszem parafii Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim został ksiądz mgr Piotr SAWIUK.

Z parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie do parafii Łomazy z urzędem wikariusza przszedł ksiądz mgr Kamil WASILEWSKI.

Ksiądz Adam ZAWISTOWSKI został zwolniony z urzędu wikariusza parafii Maciejowice i mianowany wikariuszem parafii Konstantynów.

Wikariuszem parafii Rossosz mianowany został ksiądz mgr Marcin WESOŁOWSKI.

Zwolniony z urzędu wikariusza parafii Rossosz i skierowany na studia stacjonarne z zakresu prawa kanonicznego w Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie został ksiądz mgr Mateusz KOZŁOWSKI.

 

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *