Zmiany księży w regionie

Zmiany księży w regionie 16

Jak co roku biskup diecezji siedleckiej. ks. Kazimierz Gurda dokonuje zmian wśród parafii diecezji. Kto odchodzi a kto przychodzi do posługi w danym kościele prezentujemy poniżej. Zmiany obowiązują od 1 lipca.

Zmiany proboszczowskie
Ks. kan. mgr Jerzy DOMAŃSKI – zwolniony z urzędu proboszcza Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim i przeniesiony na emeryturę.
Ks. kan. mgr Zbigniew NIKONIUK – zwolniony z urzędu proboszcza parafii Kostomłoty i mianowany proboszczem parafii Niwiski.Ks. Waldemar TKACZUK – zwolniony z urzędu proboszcza parafii Konstantynów i mianowany proboszczem parafii Woskrzenice.

Ks. mgr Roman BANASIEWICZ – zwolniony z urzędu proboszcza parafii Wohyń i mianowany proboszczem parafii Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim.

Ks. mgr Sławomir GROSZEK – zwolniony z urzędu proboszcza parafii Śmiary i mianowany proboszczem parafii Konstantynów.

Ks. mgr Andrzej PROKOPIAK – zwolniony z urzędu proboszcza parafii Woskrzenice i mianowany proboszczem parafii Szczałb.

Ks. mgr lic. Sławomir HARASIMIUK
– zwolniony z urzędu proboszcza parafii Neple i mianowany proboszczem parafii w Szpakach

Ks. mgr Marek ŚLIWA – zwolniony z urzędu proboszcza parafii Jabłeczna i mianowany proboszczem parafii Żuków.

Ks. mgr lic. Jerzy OLĘDZKI – zwolniony z urzędu proboszcza parafii Witoroż i mianowany proboszczem parafii Gęś.

Ks. dr Jacek MUCHA – zwolniony z funkcji duszpasterza akademickiego w Białej Podlaskiej oraz wykładowcy homiletyki w WSD i mianowany proboszczem parafii Wołyńce.

Ks. mgr Piotr PIĘTKA – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Stare Opole i mianowany proboszczem parafii Neple.

Ks. mgr lic. Krzysztof CHACIŃSKI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Józefa w Siedlcach i mianowany proboszczem parafii Witoroż.

Ks. mgr lic. Tadeusz OLĘDZKI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Międzyrzecu Podlaskim  i mianowany proboszczem parafii Jabłeczna.

Ks. mgr Piotr WITKOWICZ – mianowany proboszczem parafii katolickiej obrządku bizantyjsko-słowiańskiego w Kostomłotach.

Zmiany wikariuszowskie

Ks. mgr Michał BIEŃCZYK – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Drelów i mianowany wikariuszem parafii Kock.

Ks. mgr Grzegorz BIELAK – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Radoryż Kościelny i mianowany wikariuszem parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej.

Ks. mgr Grzegorz BOCHIŃSKI
– zwolniony  z urzędu wikariusza parafii Parysów i mianowany wikariuszem parafii Terespol.

Ks. mgr Marek BUCH – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Malowa Góra i mianowany wikariuszem parafii Stoczek Łukowski.

Ks. mgr Michał BURDACH –mianowany wikariuszem parafii Chrystusa Króla w Miedzyrzecu Podlaskim.

Ks. mgr Adam CAŁUS – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. bł. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej i mianowany wikariuszem parafii Kornica.

Ks. mgr Marcin DĄBROWSKI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim i mianowany wikariuszem parafii Ryki.

Ks. mgr lic. Henryk GÓRAL – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej i mianowany wikariuszem parafii Bożego Ciała w Siedlcach.

Ks. mgr Leszek GWARDECKI
– zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej i mianowany wikariuszem parafii pw. MB Częstochowskiej w Garwolinie.

Ks. mgr Rober JĘDRYCH
– zwolniony z urzędu wikariusza parafii Sobienie Jeziory i mianowany wikariuszem parafii pw. bł. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej.

Ks. mgr Ireneusz JUŚKIEWICZ – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Siedlcach.

Ks. mgr Mateusz KOWALIK – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Komarówka Podlaska i mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej.

Ks. mgr Piotr KRUK – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Józefa w Siedlcach i mianowany wikariuszem parafii pw. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej.

Ks. mgr Łukasz MICHALUK – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie i mianowany wikariuszem parafii Terespol.

Ks. mgr Mirosław NIEWĘGŁOWSKI CFM – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Janów Podlaski i mianowany wikariuszem parafii Życzyn.

Ks. mgr Adam POTAPCZUK – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Krzesk i mianowany wikariuszem pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Międzyrzecu Podlaskim.

Ks. mgr Daniel SAŁASIŃSKI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Przemieniania Pańskiego w Łukowie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim.

Ks. mgr Tomasz SAŁASIŃSKI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Stoczek Łukowski i mianowany wikariuszem parafii pw. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej.

Ks. mgr Jacek SAWCZUK – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. bł. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Zygmunta Króla w Łosicach.

Ks. mgr Artur STEFANIAK – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Terespol i mianowany wikariuszem parafii Opatrzności Bożej w Parczewie.

Ks. dr Radosław SZUCKI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Terespol i mianowany wikariuszem parafii Trójcy Świętej w Łosicach.

Ks. mgr Arkadiusz ŚLEDŹ
– zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej i mianowany wikariuszem parafii Przemieniania Pańskiego w Łukowie.

Ks. mgr Grzegorz WALCZUK – mianowany wikariuszem parafii Konstantynów.

Ks. mgr Michał WAWERSKI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim i mianowany wikariuszem parafii Przemieniania Pańskiego w Garwolinie.

Ks. mgr Dariusz WOCH – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Piszczac i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej.

Ks. mgr Piotr ZASUWIK – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Anny w Radzyniu Podlaskim i mianowany wikariuszem parafii Malowa Góra.

Ks. Adam ZAWISTOWSKI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Konstantynów i mianowany wikariuszem parafii Stanin.

ks. mgr Zenon BODZIAK – mianowany wikariuszem parafii Piszczac.

Ks. mgr Rafał SOĆKO – mianowany wikariuszem parafii Drelów.

Udostępnij!

Komentarze: 11

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Jako wierna i oddana parafianka parafii św. Anny w Białej Podlaskiej jestem rozczarowana, bowiem podobnie jak wielu innych parafian liczyłam że ks. biskup wyśle na wcześniejszą emeryturę miejscowego proboszcza. Otóż moja parafia, przez proboszcza nazywana „parafią z tradycjami” oprócz tego, że stoi, w rzeczywistości nie żyje. Przy parafii nie działa duszpasterstwo skierowane do młodzieży oraz ludzi w średnim wieku, którzy założyli rodziny i zdecydowali się osiąść w Białej. Przy parafii nie działa chór parafialny, a schola mimo, iż była, to wraz z odejściem poprzedniego organisty (w niejasnych okolicznościach) zakończyła swoją działalność. Ministrantów prawie niema, oferty skierowanej do dzieci także. Za to od niemal dziesięciu lat trwa nieprzerwany remont….

  2. Módlmy się za naszych kapłanów aby mieli Boga w sercu i ręce gotowe do pracy.
    Zróbmy rachunek sumienia we własnych czynach i zastanówmy się czy i my sami nie zaniedbaliśmy żywego uczestnictwa w życiu parafii, chociażby w procesjach, adoracjach, nabożeństwach, wspólnotach modlitewnych działających w parafiach.