Zmiany w bialskim WORD. Dyrektorem został Igor Dzikiewicz

Zmiany w bialskim WORD. Dyrektorem został Igor Dzikiewicz 16

Kiedyś kandydat na prezydenta Białej Podlaskiej, później m.in. kierownik od targowisk w Zakładzie Gospodarki Lokalowej. W tegorocznych wyborach samorządowych ubiegał się bez sukcesu o mandat radnego miasta z listy PiS. Igor Dzikiewicz na początku grudnia rozpoczął pracę jako dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. 

Do tej pory na najwyższe stanowisko bialskiego WORD zajmował Krzysztof Tymoszuk, radny powiatowy oraz były burmistrz Łukowa i były wicestarosta. Tymoszuk przewodniczy powiatowym strukturom Platformy Obywatelskiej, a w minionych wyborach startował do sejmiku województwa z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Funkcję dyrektora WORD pełnił od 2015 roku.

Igor Dzikiewicz, nowy dyrektor WORD cztery lata temu startował w walce o fotel prezydenta Białej Podlaskiej. Kandydat Kongresu Nowej Prawicy nie dostał się jednak do drugiej tury, a swoje poparcie przekazał Dariuszowi Stefaniukowi (PiS). Dzikiewicz również w tegorocznej kampanii wyborczej wspierał byłego prezydenta miasta, natomiast sam ubiegał się o mandat radnego.

W 2015 roku niedoszły radny kandydował na posła z listy KORWiN, ale również bezskutecznie. Ale już rok później rozpoczął pracę w bialskim Zakładzie Gospodarki Lokalowej, gdzie na początku odpowiadał za targowiska, a następnie zajął stanowisko dyrektora. W poniedziałek (3 grudnia) z miejskiej spółki przeniósł się do WORD. Jak powiedział Igor Dzikiewicz na łamach „Dziennika Wschodniego”, swoją pracę zacznie od analizy finansowej. Dodał również, że nie przewiduje kadrowej rewolucji.

Nie tylko w Białej Podlaskiej, ale też w Chełmie, Lublinie i Zamościu miały miejsce zmiany na dyrektorskich stanowiskach w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego. Te podlegają pod Urząd Marszałkowski. Funkcję marszałka województwa lubelskiego w tym roku objął Jarosław Stawiarski (PiS), natomiast jego zastępcą jest Dariusz Stefaniuk.

 

 

Udostępnij!

Komentarze: 55

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Grunt to właściwy człowiek na właściwym stanowisku. Quo vadis moja ojczyzno ? Tymi ruchami PIS-ie przerżniesz wybory jak nic. I po to Stefaniuka zrobili v-ce marszałkiem?

  1. Czy Tymosxuk – kacyk PO – to człowiek na właściwym miejscu? Jakoś przez 4 lata nikt nie zwracał uwagi że typ nie był z Białej ….

    1. Tak już polityka funkcjonuje niestety ….. Najgorsze że każda partia taka sama nie ma na kogo głosować ….

 2. A to był konkurs na to stanowisko? 😀 Czy wystarczyło się do PIS zapisać? nie przewiduje kadrowej rewolucji – zatrudnie tylko kilku kolegów xD

 3. To co robi stefaniuk to szok i wstyd dla srodowiska PiS.
  Lansowanie rodziny i kolesi na stanowiska to skandal.
  Zostały jeszcze wakaty w pogotowiu i szpitalu.
  Napewno jakiś cymbał z AWF sie znajdzie.

 4. cale wybory na FB bronil w komentarzach Darka i o prosze.. dostal stanowisko. Juz wiecie co trzeba robic by cos osiagnac w tym smutnym miescie… PORAZKA.. kolesiostwa ciag dalszy

 5. Zasada BMW, tak wcześniej krytykowana, pozostaje nadal czołowym kierunkiem działania każdej partii. Kiedyś w nieboszczce partii mówiono, że wystarczy kogoś powołać na sekretarza, a Bóg rozum mu da. Nic się nie zmieniło. Opinia mieszkańców wyrażona w wyborach pozostaje bez znaczenia. Czy na taki model działania władz oczekuje społeczeństwo? Partie w samorządzie, to koniec samorządności.

 6. i ten karierowicz ma czelnosc krytykowac obecnego prezydenta za zmiany kadrowe , no ale jak sie ma poczatki w samoobronie potem korwiny teraz pis to czego sie spodziewac

 7. Znam tego pana,był kierownikiem na targowisku,poradził sobie koszmarnie,jest to osoba mało kompetentna,która nie potrafi porozumiewać się z ludźmi.Ten Pan nie potrafił zarządzać targowiskiem,a co dopiero tak dużym ośrodkiem.Czy ten Stefaniuk całkiem oszalał?!!

 8. W Platformie to dopiero są ludzie bezpartyjni,kompetentni nadający się na każde stanowisko bez kolesiostwa i wazeliny szok .

  1. zmieniliśmy 3 lata temu platformę na pis bo miało być lepiej. Daliśmy się oszukać cwaniakom, którzy pokazali, że dobra zmiana to zmiana na ludzi niesamodzielnych, podporządkowanym poleceniom z Nowogrodzkiej.

 9. I bardzo dobrze gonić tych z PO i PSL wyczyścić jeszcze w Pogotowiu i z-cę dyr.w Szpitalu poszli won tak trzymać panie Marszałku.

 10. Ludzie (PIS) – młode pokolenie patrzy i „uczy się” . Co wy wyrabiacie ? Ciągniecie ten kraj na dno moralne? Co po was zostanie? Gdzie są wartości , gdzie ludzkie sumienie ? Podepczecie wszystko ? Mieliśmy być innymi , obiecaliśmy inne standardy – wszystko jest deptane . Ciekawe czy wierchuszka jest tego świadoma co się wyrabia, tu na dole . Rozumiem …………….. po trupach do celu ………….. ale tu są ludzie , jest Kościół – świadek tych zmian , strażnik moralnośći. Dlaczego brakuje odwagi by publicznie potępić takie zachowania ? Jakie wzorce postępowania pozostawicie kolejnym pokoleniom? Jak można bezkrytycznie niszczyć tak z trudem wypracowane przez pokolenia myślicieli standardy i wartości, o których mówi nauka Kościoła. Nie zachowujmy się jakby nie było Boga.

  1. Ja już nie mam nadziei na to, że do zatrudnienia są brane pod uwagę kompetencje, wykształcenie, predyspozycje, umiejętności zarządcze. Standardy są kształtowane przez ludzi. Chyba są zupełnie inne niż było to całkiem niedawno – nie aż tak wiele lat wstecz. SMUTNO 🙁 I chyba przeciętny człowiek nie ma wpływu na to by było inaczej.

  2. Co Ty chcesz od Kościoła? Tak to pierwsi krzyczycie, żeby Kościół nie mieszał się do polityki, a jak coś nie idzie zgodnie z waszym planem to Kościół wzywacie. Kościół powinien się odezwać kiedy Totalna Opozycja jeździła na donosy na Polskę na donosy do Berlina i Brukseli. Mało tego, prosili o nałożenie sankcji, które głównie dotknęłyby większość polskiego społeczeństwa. Tak się niemoralnie o władzę walczy, o władzę w charakterze kapo. PO itp. walczy by reprezentować niemieckie interesy w Polsce i trzymać pod butem tradycyjnych mieszkańców Polski. Dla stanowisk wszystko. O jakiej moralności mówisz?

   1. Człowieku widzę że myślenie jednak z dużym trudem ci przychodzi. Po to daliśmy się oszukać PIS bo każdy miał dość PO . Obiecywali inne standardy a robią dokładnie to samo co złodziejaszki z PO tylko tyle że dali dla patologii 500+ a nepotyzm w pisie sięga dna. I każdy to widzi dlatego trzeba o tym głośno mówic a nie siedzieć cicho i tylko usprawiedliwiać PIS że za peło też kradli …. JPRD

    1. Gdzie ja napisałem, że jestem za PiSem? To są skutki demokracji, wystarczy popatrzeć na wierchuszkę Unii Europejskiej. Rządzą Unią ludzie samowybieralni bez żadnego kręgosłupa moralnego. Dzisiejsza demokracja liberalna jest wyjałowiona z jakichkolwiek wartości. Ogłupianie ludzi trwa w najlepsze, wiadomo, że w demokracji wygrywa większość, a głupich jest więcej niż mądrych. Stąd głos mądrych, uczciwych ginie w tym szumie medialnym. Polska moralnie się stacza, co pokazały ostatnie wybory samorządowe. Niestety PiS nie przykłada do tego uwagi, bo najważniejsza dla nich jest tylko gospodarka. Trzeba po prostu głosować na ugrupowania na prawo od PiS. Pozdrawiam

   2. Morales zadał pytanie (ja tak zrozumiałem) czy ludzi, których „wartością ” do zatrudniania na atrakcyjne finansowo stanowiska są relacje towarzyskie jest w odbiorze społecznym OK ? Nie ma co oburzać się, jeśli ktoś nawołuje do osób i instytucji o zabranie głosu w sprawach , które przeciętnego zjadacza chleba zniesmacza i bulwersuje. Wszyscy mający władzę powinni liczyć się z opinią społeczną, a jeśli im to „lata”, to wszyscy mamy problem. Dobrze jeśli człowiek zarządzający instytucją ma odpowiednie wykształcenie; nie wierzę, aby tak młody absolwent AWF miał przygotowanie do zarządzania tą instytucją

    1. Nie chciałbym być źle zrozumiany ale jak czytam te ostatnie newsy o Panu Dzikowiczu czy Kożle zaczynam się czuć jak ktoś kto został oszukany. Patrzę na młodych ludzi, którzy uczą się lub studiują, borykają się z różnymi przeciwnościami losu z nadzieją na godziwą prace i życie – na własne szczęście i zadaje sobie pytanie czy warto znosić te wszystkie trudy, ciężary a potem szukać wymarzonej pracy, dokształcać się i awansować , kiedy inni w taki o to sposób prześlizgują się przez życie i „pną po szczeblach kariery” ? Jaki autorytet mogą mieć wykładowcy akademiccy uczący np. filozofii i pochylający się nad problemami współczesnej kultury, która została porażona subiektywizmem i relatywizmem. Ofiarą padła klasyczna triada obejmująca Prawdę, Dobro i Piękno. Prawda nie jest już uzgodnieniem poznania z rzeczywistością, lecz „moim poglądem”. Dobro nie jest celem, który domaga się spełnienia, lecz „moją zachcianką”. Piękno nie jest już doskonałością i ładem, lecz „moim gustem” ………… Przypominał mi się fragment filmu o Janie Pawle II , w którym młoda dziewczyna, katoliczka pyta Ojca Świętego czy może zawrzeć związek z mężczyzną który jet niewierzący ale bardzo ją kocha , czy to może być przeszkodą. Wtedy Papież odpowiedział coś w tym stylu, że ten o to młodzieniec choć nie jest wierzący to jest bliżej Boga niż mu się wdaje, przez to chociażby, że potrafił obdarzyć drugą osobę prawdziwą, uczciwa, bezinteresowną miłością. I tak sobie myślę jak daleko od Boga może być człowiek , który pomimo swoich zapewnień , zewnętrznych gestów przynależności do KK, zachowuje się niezgodnie z zasadami etyki chrześcijańskiej.

     .

 11. To prawie na cieciowe stanowisko w bialskim ITD niejakiego podreferendarza były egzaminy, rozmowy kwalifikacyjne wybierano najlepiej przygotowanych. A tu dyrektor nie z tego ni z owego ciach i jest poza wszelkimi procedurami. Nepotyzm PiSu sięgnął dna.

 12. I czego się zawistnicy wredni czepiacie zapytowywuję ja was … „Misiewicz, Misiewicz” porykujecie, a wcale nie, odpowiadam. Wcale. Bo człowiek przygotowany do działania, i żeby ukrócić nienawistny atak zajadłego zaprzaństwa to zapytam ja was zajadłe zaprzańce. Jest na placu w WORDzie wiata ? I odpowiem mam nikczemnicy. JEST! A co jest na targowisku? Zapytam ponownie. Czyż nie wiaty właśnie ??? I co? Głupio wam teraz oszczercze mordy, ma człowiek kwalifikacje ???

  1. Oj tak tak zrobienie wiaty na bazarku stanowczo go aprobuje na stanowisko dyrektorskie w Word….. Biuahahahaha

 13. Pogadajcie z ludźmi z zgl-u , z ludźmi z targowisk to dowiecie się jaki to „reformator’ , ile „zaoszczędzono” w budżecie zgl w wyniku jego pomysłów. I to jest najlepszy dowód, że kierowników należy wyłaniać z pośród ludzi kompetentnych bo potem społeczeństwo płaci za pomysły pseudo kierowników czy dyrektorów . Miłych rozmów na targowisku

 14. Śmieszne wpisy… Zobaczymy jak nowy będzie rozdawał stołki swoim i wtedy Wy, szanowna loża szyderców nic nie napiszecie.