Zmierzyli się ze sobą i fatalną pogodą

Zmierzyli się ze sobą i fatalną pogodą 15

Lekkoatleci z Białej Podlaskiej w weekend walczyli o miejsca na podium w Lublinie i Warszawie.

23 czerwca (sobota) w Lublinie odbył się mecz międzywojewódzki młodzików do lat 15 w lekkiej atletyce. Przedstawiciele pięciu województw zmierzyli się ze sobą i fatalną pogodą na nowo wybudowanym stadionie. Punkty dla naszego województwa zdobyła Sęczyk Andżelika z MKS Żak Biała Podlaska, która w skoku wzwyż (145cm) zajęła drugie miejsce.

Gryta Jacek z AZS-AWF Biała Podlaska wygrał skok w dal z wynikiem 5,85m i zajął drugie miejsce w biegu na 100m z nowym rekordem życiowym 11,72 sek.

Jaroszkiewicz Piotr, również z bialskiego AZS-AWF zajął piąte miejsce w skoku wzwyż (155cm). W punktacji ogólnej województwo lubelskie zajęło pierwsze miejsce zdobywając 321 punktów.

24 czerwca (niedziela) w Warszawie drugie miejsce w Polsce zajął 15-letni Jacek Gryta, który skoczył w dal na odległość 6,34 m, czym ustanowił swój rekord życiowy.

Swój rekord pobił również 17-letni Kuba Żukowski, który skoczył w dal na odległość 6,47 m.

Przygotowujące się do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Sieradzu Agata Stypułkowska oraz Monika Stypułkowska również dobrze wypadły w ogólnej kwalifikacji, zajmując kolejno pierwsze (5,71m) oraz trzecie (5,68m) miejsce.

Piotr Jaroszkiewicz (14 lat) wyrównał swój rekord życiowy skacząc wzwyż 160 cm.

Zaś w biegu na 100 metrów Bartosz Litwinek uzyskał wynik 11,53 sek.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *