Zniszczyli samochody. Odpowiedzą za to

uszkodzona karoseria
fot. KMP Biała Podlaska

Mężczyźni zarysowali im dwa auta. Wprowadzili także do ich wnętrza silnie drażniącą substancję, która uniemożliwiła właścicielom korzystanie z pojazdów. Specjalistyczne czyszczenie i uszkodzony lakier to straty wycenione na 9 tysięcy.

W ubiegłym tygodniu mieszkańcy miasta zgłosili policjantom, że nieznana osoba uszkodziła ich Audi oraz Mitsubishi zaparkowane przy ulicy Fieldorfa. Sprawca nie tylko zarysował karoserię, ale też zaaplikował do wnętrza pojazdów substancję chemiczną o silnym, drażniącym zapachu. W wyniku tego zdarzenia wnętrze aut wymagało specjalistycznego czyszczenia.

– Z uwagi na fakt, że jeden z pojazdów zaparkowany był na parkingu podziemnym uszkodzeniu uległo też pomieszczenie parkingu. W związku z utrwaleniem w jego wnętrzu silnego drażniącego zapachu ono również wymagało zastosowania specjalistycznych środków chemicznych – pisze Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy.

Straty właścicieli pojazdów oszacowano na 9 tysięcy złotych. Policjanci ustalili mężczyzn podejrzanych o dokonanie tych zniszczeń. Okazali się nimi dwaj bialczanie – 35-latek oraz 37-latek. Podczas tego zdarzenia pomagał im także kolega, 35-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od nich ponad 6 tysięcy złotych.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *