Zobaczyła, że jedzie pijany to zabrała mu kluczyki

Zobaczyła, że jedzie pijany to zabrała mu kluczyki 16

Kobieta, widząc kierowcę jadącego cała szerokością jezdni, natychmiast powiadomiła policjantów. Dodatkowo zabrała kluczyki „amatorowi jazdy na podwójnym gazie”. Kierowca renaulta miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. 

Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór w miejscowości Zalutyń. – Po godz. 19 dyżurny Komisariatu Policji w Terespolu przyjął zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy. Z relacji zgłaszającej wynikało, że kierowca jadącego przed nią samochodu wykonuje niebezpieczne manewry na drodze. Jedzie też całą szerokością jezdni, gwałtownie przyspiesza oraz hamuje – podkreśla podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Kobieta podróżowała wspólnie ze swoim mężem. Dzięki ich zdecydowanej reakcji jadące przed nimi auto zatrzymało się. Wówczas zgłaszająca odebrała kluczyki siedzącemu za kółkiem mężczyźnie, oczekując na przyjazd patrolu.

Za kierownicą samochodu marki Renault siedział 42-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska. Okazało się, że ma on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna w żaden logiczny sposób nie był w stanie wytłumaczyć, gdzie się znajduje ani dokąd jedzie. Wkrótce usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co odpowie przed sądem. Za popełniony czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy mieszkańców gminy Piszczac. Ich zdecydowana reakcja pozwoliła na wyeliminowanie z ruchu pijanego kierowcy.

Udostępnij!

Komentarze: 5

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *