Żołnierz znalazł podejrzany pakunek. Był w nim ładunek

201.06.27 sprawdzania +éadunku
fot. nadesłane

Na terenie jednostki wojskowej odnaleziono podejrzany pakunek. Funkcjonariusze potwierdzili, że znajduje się w nim zapalnik oraz ładunek. Do ćwiczeń wezwano także funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego.

Wczoraj (26 czerwca) bialscy policjanci wzięli udział w ćwiczeniach taktyczno-specjalnych pk. „Granica-19” zorganizowanych przez Jednostkę Wojskową w Roskoszy.

Ćwiczenia przebiegały według planu. Początkowo jeden z żołnierzy zauważył przy ogrodzeniu jednostki podejrzany pakunek. W tym momencie wdrożona została procedura współdziałania służb. Na miejsce wezwano policjantów z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Funkcjonariusze potwierdzili, że w paczce znajduje się zapalnik oraz ładunek miotający.

Na teren jednostki wezwano także siły Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Lublinie, które dokonują rozpoznania, a następnie neutralizacji ujawnionego ładunku.

Ćwiczenia służb były okazją do weryfikacji i doskonalenia sposobu wykonywania procedur w zakresie reagowania w sytuacjach kryzysowych. Była to też okazja do wymiany doświadczeń i wiedzy między funkcjonariuszami i żołnierzami.

Po zakończonej akcji funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego, przeprowadzili dla uczestniczących w ćwiczeniach żołnierzy krótką prezentację sprzętu posiadanego na wyposażeniu dzieląc się również doświadczeniem z rzeczywistych już działań.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *