Został oszukany i wpadł na pomysł nielegalnej działaności

Został oszukany i wpadł na pomysł nielegalnej działaności 16

Nastolatek oszukiwał osoby z całego kraju. Wpadł za sprawą bialskich funkcjonariuszy policji. Odpowie nie tylko za oszustwa, ale też za posiadanie narkotyków.

Bialczanka zgłosiła policjantom, że padła ofiarą oszusta. Na jednym z portali ogłoszeniowych zakupiła konsolę do gry i przesłała sprzedającemu 200 złotych zaliczki. Niestety zakupiony towar nigdy do niej nie dotarł, nie otrzymała też zwrotu pieniędzy.

Sprawę poprowadzili policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą. Ustalili tożsamość osoby podejrzanej o to przestępstwo. Okazało się, że jest to 18-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. – W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli komputer oraz sprzęt, który nastolatek wykorzystywał podczas swojej działalności. Ustalili też, że proceder trwał od grudnia ubiegłego roku, a nastolatek oferował na aukcjach ogłoszeniowych między innymi konsole do gry, karty graficzne, telefony czy pralki – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej komendy.

Podczas przeszukania ujawniono tam również środki odurzające i substancje psychoaktywne.

18-latek przyznał policjantom, że na pomysł nielegalnej działalności wpadł kiedy sam został oszukany. Mundurowi zatrzymali go do wyjaśnienia. Odpowie za oszustwa oraz posiadanie narkotyków. Grozi mu za to do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Zastanawiam się ile jeszcze osób będzie zamawiać przez internet i płacąc nie mając jeszcze towaru w rekach,zawsze się płaci przy odbiorze a nigdy wczesniej