Zostań lokalnym herosem i zmieniaj świat

Zostań lokalnym herosem i zmieniaj świat 16
fot. szlachetnapaczka.pl

Chcesz zmienić własne życie oraz potrzebujących dzieci? Pragniesz rozwijać swoje kompetencje, a tym samym poznać wartościowych ludzi? Nie czekaj, zgłoś się na wolontariusza. Ty też możesz zostać SuperW.

Rozpoczęła się rekrutacja wolontariuszy do Szlachetnej Paczki oraz Akademii Przyszłości. Dziesięć takich osób poszukuje Kolegium przy Szkole Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej.

Celem wolontariuszy Akademii Przyszłości jest niesienie pomocy dzieciom z porażkami w szkole – tym, które potrzebują wsparcia. SuperW raz w tygodniu, przez cały rok indywidualnie spotykają się z dziećmi, które mają problemy w szkole.

Misja wolontariuszy to nie udzielanie korepetycji, ale przeprowadzenie dziecka od porażki w szkole do sukcesu w życiu. Warto się zaangażować, ponieważ bez wolontariuszy Szlachetna Paczka nie dotrze do rodzin w potrzebie, a dzieci z Akademii Przyszłości nie będą miały możliwości w indywidualnych zajęciach i nie nauczą się wygrywać.

– Dołączyłam do Akademii, ponieważ szukałam miejsca, gdzie mogłabym pomagać innym i dobrze spożytkować swój wolny czas – mówi Justyna, SuperW Paczki.

Wolontariat jest również szansą na rozwijanie swoich kompetencji, które z pewnością przydadzą się w życiu zawodowym. Mowa tu o zarządzaniu projektami i zespołem, planowanie, komunikacja oraz motywacja. Wolontariat jest także okazją by sprawdzić się w nowych rolach i kształtować takie postawy jak przedsiębiorczość, przywództwo, otwartość i odpowiedzialność społeczna.

Swoją kandydaturę na SuperW można zgłaszać do 30 września. Aby nim zostać należy wejść na stronę www.superw.pl, kliknąć “zostań wolontariuszem akademii” i dalej postępować według poszczególnych kroków. Później przychodzi czas na rozmowę i jednodniowe wdrożenie, a na koniec pozostaje podjąć decyzję i podpisać umowę.

W razie jakichkolwiek problemów można skontaktować się z Liderem Akademii Przyszłości Dominikiem Wasilewskim pod adresem e-mail [email protected].

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *