Zrób wiosenne porządki. Oddaj odpady do PSZOKów

Zrób wiosenne porządki. Oddaj odpady do PSZOKów 16

PSZOKi to mobilne punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. W kwietniu i w maju pojawią się one w różnych częściach miasta, by mieszkańcy mogli bezpłatnie oddać np. zużyte opony czy gruz z remontów.

Akcja „Wiosenne porządki” ruszy w Białej Podlaskiej już jutro. Mobilny PSZOK  o 7.30 przyjedzie na plac Trzech Krzyży, a następnie na ulicę Żwirową. Kolejne lokalizacje to ulica Grzybowa, Krucza, Wesoła, Malczewskiego, Akademicka oraz Wróblewskiego.

Zadaniem mobilnych punktów jest zbiórka takich odpadów jak na przykład zużyte opony, farby, lakiery, kleje, detergenty i chemikalia i opakowania po nich, świetlówki czy baterie. Można oddać również gruz z przeprowadzonych samodzielnie remontów czy przedmioty z tworzyw sztucznych, metalu oraz drewna.

Obsługa PSZOKu może nie przyjąć odpadów, jeśli będzie podejrzewać, że nie są to odpady komunalne lub pochodzą one z działalności gospodarczej.

Zrób wiosenne porządki. Oddaj odpady do PSZOKów 17

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Artykuł mija się z prawdą, jest napisane „Zadaniem mobilnych punktów jest zbiórka takich odpadów jak na przykład zużyte opony…….”
    Zachęcony artykułem zabrałem ze sobą stare opony po czy zostałem odprawiony z kwitkiem gdyż mobilne punkty ich nie przyjmują.
    Duży minus dla autora artykułu.