ZUS w sobotę dla lekarzy

ZUS w sobotę dla lekarzy 15

Zbliża się nietypowa „Biała Sobota”. Dlaczego nietypowa? Będzie ona dotyczyła elektronicznych zwolnień lekarskich.

W sobotę 19 maja od godziny 9 do 13 bialski Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie otwarty dla lekarzy, którzy tego dnia będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji dotyczących e-zwolnień lekarskich.

– Zapewnimy kompleksowe wsparcie: od założenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych, przez uzyskanie bezpłatnego certyfikatu ZUS, którym można podpisywać e-zwolnienia, po zaprezentowanie, jak prawidłowo wystawić elektroniczne zaświadczenie – wyjaśnia Rafał Stanek z Oddziału ZUS w Lublinie.

Każdy lekarz będzie mógł wystawić testowe zwolnienie i sprawdzić, w jaki sposób anulować błędny dokument. Sprawdzi również, jak przez internet zaktualizować swoje dane w ZUS.

Ponadto medycy, którzy podczas konsultacji chcieliby otrzymać certyfikat ZUS, powinni wziąć ze sobą pendrive bądź laptopa z dostępem do internetu. Wymagany będzie również dowód tożsamości.

ZUS przypomina też, że lekarze będą mieli możliwość skorzystania z grupowych szkoleń o e-zwolnieniach. Najbliższe odbędzie się w piątek 18 maja.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *