ZUS wysyła listy. Czego dotyczą?

ZUS wysyła listy. Czego dotyczą? 15

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaczął rozsyłać listy. Dotyczą zmian w rozliczaniu składek ubezpieczeniowych.

Przedsiębiorstwa, które są zadłużone otrzymają wiadomość z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o stanie swojego konta. W województwie lubelskim list otrzyma około 2,8 tysięcy płatników składek.

Rozpoczęło się wysyłanie informacji do aktywnych płatników składek. Informacje otrzymają osoby, które są zadłużone na koncie ZUS. Jest to związane z zapowiadanymi już wcześniej zmianami rozliczania składek, które obowiązują od 1 stycznia.

Na samym początku listy z ZUS dotrą do przedsiębiorców, którzy opłacają składki na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe. Jest to dla nich bardzo ważna informacja, będzie ona miała wpływ na prawo do świadczeń z ubezpieczenia chorobowego takiego jak zasiłek chorobowy i macierzyński.

Przedsiębiorcy z otrzymanego pisma dowiedzą się tego, w jaki sposób ZUS rozliczył wpłaty, które wpłynęły na indywidualne rachunki składkowe przedsiębiorców.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma w planie poinformować o stanie rozliczeń także inne grupy przedsiębiorców. Prawdopodobnie jako następni, informacje otrzymają osoby z nadpłatą.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *