Zwycięstwo Zalutynia na ogólnopolskim turnieju

Zwycięstwo Zalutynia na ogólnopolskim turnieju 16

W minionym tygodniu odbył się XIX Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej 7-osobowej Olimpiad Specjalnych, będący największym tego typu wydarzeniem w Polsce. W zawodach wzięła udział drużyna z ośrodka w Zalutyniu.

Do Opoczna i Spały przyjechało ponad 120 piłkarzy z niepełnosprawnością intelektualną z całego kraju. Zmagania sportowców wspierało ponad 60 trenerów, lekarzy i wolontariuszy.

W zawodach wzięło udział 14 drużyn z całej Polski, a województwo lubelskie reprezentowali zawodnicy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zalutyniu: Daniel Łuciuk, Paweł Piesiak, Konrad Sosnowski, Michał Lech, Hubert Staszuk, Rafał Dejneka, Stanisław Trociewicz, Grzegorz Szkodziński, Robert Szkuta.
Drużyna prowadzona przez Tomasza Skoczenia i Arkadiusza Juźkę zdobyła złoty medal pokonując drużyny z: lubuskiego 4:1, opolskiego 3:0, mazowieckiego 2:0, kujawsko-pomorskiego 3:1, pomorskiego 8:2. W finale zespół ponownie spotkał się z reprezentacją kujawsko-pomorskiego wygrywając 4:1.

To kolejny spektakularny sukces sportowców z Zalutynia, który wzbudza ogromną radość i dumę oraz daje nauczycielom pracującym w ośrodku motywację do dalszych działań na rzecz wychowanków.

Zwycięstwo Zalutynia na ogólnopolskim turnieju 17 Zwycięstwo Zalutynia na ogólnopolskim turnieju 18 Zwycięstwo Zalutynia na ogólnopolskim turnieju 19

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *