17 maja 2025 roku podczas Eliminacji Wojewódzkich w Lublinie do Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, Komisja Konkursowa wyróżniła Jadwigę Panasiuk z Witulina przyznając jej nominację w kategorii solistów śpiewaków do 59. Festiwalu Folkloru Polskiego „Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej.
To wyjątkowe znaczenie, że pani Jadwiga będzie reprezentować województwo lubelskie, a także powiat bialski, Gminę Leśną Podlaską oraz swoją rodzinną konfigurację Witulin na jednej z największych prestiżowych scen folklorystycznych w Polsce.
– ,,Jestem bardzoistotny. To wielki sukces, zaszczyt i błogosławieństwo, aby pięknie zaprezentować pieśni naszego wspaniałego Podlasia podczas Festiwalu Folkloru Polskiego – mówi z dumą Jadwiga Panasiuk.
„Sabałowe Bajania” to festiwal z długoletnią tradycją, który co roku przyciąga do Bukowiny Tatrzańskiej najlepszych wykonawców z całej Polski – śpiewaków, gawędziarzy, instrumentalistów i zespołów ludowych. Udział w tym wydarzeniu to nie tylko wyjątkowe do zaprezentowania talentu i pasji, ale także do dziedziczenia i promowania dziedzictwa kulturowego regionów.
Pani Jadwiga od lat kultywuje ludowe tradycje muzyczne Podlasia. Dzięki temu możliwe jest, że kultura ludowa pozostaje dostępna i przekazywana pokoleniom.
Cała społeczność gminy Leśna Podlaska i regionu Podlasia może być dumna z takim przedstawicielem.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze