Reklama

Podpisano umowę na budowę nowego żłobka w Piszczacu – inwestycja rusza z Polskim Ładem

Dnia 10 października w Piszczacu oficjalnie podpisano umowę na budowę nowego żłobka, co stanowi istotny krok w rozwoju infrastruktury edukacyjnej w gminie. Wykonawcą tej inwestycji została firma TRES-BUD Mateusz Treska z Białej Podlaskiej, która podejmie się realizacji projektu o wartości 3,74 mln zł. Nowy obiekt ma powstać w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Projekt budowy żłobka zyskał znaczące wsparcie finansowe z programu rządowego Polski Ład. W ramach dofinansowania na inwestycję przeznaczono 2,55 mln zł, co stanowi istotną część całkowitych kosztów. Dzięki temu przedsięwzięciu, najmłodsi mieszkańcy gminy będą mogli korzystać z nowoczesnego i dobrze wyposażonego żłobka, który pomoże w zaspokojeniu rosnących potrzeb opiekuńczych i edukacyjnych.

Planowana budowa żłobka to ważna inwestycja dla lokalnej społeczności, zwłaszcza w kontekście rosnącej liczby młodych rodzin zamieszkujących w gminie. Projekt ten nie tylko poprawi dostęp do wysokiej jakości opieki nad dziećmi, ale również może przyczynić się do wzrostu aktywności zawodowej rodziców, którzy zyskają możliwość powrotu do pracy.

Reklama

W ciągu najbliższego roku mieszkańcy Piszczaca będą mogli śledzić postępy prac budowlanych, które mają zakończyć się w terminie 12 miesięcy od dnia podpisania umowy. Firma TRES-BUD, wybrana na wykonawcę, jest doświadczonym podmiotem z Białej Podlaskiej, znanym z realizacji różnorodnych inwestycji budowlanych w regionie.


 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: Piszczac - To Lubię/fb Aktualizacja: 17/10/2024 21:06
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo bp24.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości