Tancerze Dance Academy Studio z Białej Podlaskiej wrócili z imponującym dorobkiem 78 medali i pucharów z Festiwalu Tańca Nowoczesnego, który odbył się 13 kwietnia w Bielsku Podlaskim.
W wydarzeniu wzięło udział blisko 2000 uczestników z zespołów tanecznych ze wschodniej Polski. Przez 15 godzin na scenie Bielskiego Domu Kultury zaprezentowano niemal 500 choreografii w różnych stylach tanecznych, takich jak jazz, modern, taniec współczesny, show dance, hip hop czy street dance. Tancerze rywalizowali solo, w duetach, mini formacjach oraz formacjach, w różnych kategoriach wiekowych.
Prezentacje oceniało profesjonalne jury w składzie: Karolina Olszewska- zwyciężczyni programu You Can Dance oraz wielokrotna mistrzyni Polski, Europy i świata; Paulina Przestrzelska- finalistka szóstej edycji You Can Dance i choreografka programu Dance, Dance, Dance; oraz Ziemowit Bogusławski- koordynator zawodów tanecznych Free Mind i Breakstok.
Tancerze Dance Academy Studio aż dziesięciokrotnie stawali na podium- zdobyli cztery złote, trzy srebrne i trzy brązowe trofea. To kolejny znaczący sukces bialskich tancerzy, którzy mogą pochwalić się już ponad tysiącem tytułów zdobytych na regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach.
Dance Academy Studio działa od 15 lat przy Bialskim Centrum Kultury w Białej Podlaskiej. Szkoła specjalizuje się w tańcu nowoczesnym i współczesnym dla dzieci i młodzieży. Trenerką i choreografką zespołu jest Karolina Brodzik-Zaremba.
Przed tancerzami kolejne wyzwania i występy, a po ostatnich sukcesach można być pewnym, że jeszcze nie raz o nich usłyszymy.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze