Wczoraj przed północą w Wisznicach doszło do wypadku z udziałem autokaru przewożących obywateli Ukrainy. 63-latek na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem . Zjechał na pobocze i uderzył w bariery energochłonne. Po tym autokar przewrócił się na bok i uderzył w drzewo. Podróżowało nim 26 osób. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała 80-letnia pasażerka.
Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 23.30 na drodze wojewódzkiej 812 w miejscowości Wisznice.
- Ze wstępnych ustaleń wynika, 63-letni kierowca jadąc z Białej Podlaskiej, na łuku drogi wpadł w poślizg, zjechał na prawe pobocze i uderzył w bariery energochłonne. Po tym autokar przewrócił się na bok i uderzył w przydrożne drzewo. 63-latek prawdopodobnie nie dostosował prędkości do trudnych warunków panujących na drodze. Kierowca autokaru był trzeźwy - zaznacza nadkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.
Reklama
Po zgłoszeniu na miejsce zdarzenia natychmiast zostały skierowane służby ratunkowe, które udzielały pomocy uczestnikom wypadku. Trzy osoby trafiły do szpitala z czego jedna, 80-letnia pasażerka, doznała obrażeń ciała. Pozostali uczestnicy wypadku zostali przewiezieni do tymczasowego miejsca zastępczego przygotowanego przez gminę Wisznice, na czas oczekiwania na pojazd zastępczy.
- Ustalamy okoliczności wypadku oraz apelujemy o rozwagę na drodze - dodaje policjantka.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
to autobus prewozil obywatela ukrainy a reszta to smieci
to autobus prewozil obywatela ukrainy a reszta to smieci