23 czerwca 2026 pracownicy bibliotek publicznych z Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego wzięli udział w szkoleniu z procedur bezpieczeństwa, zorganizowanym w ramach projektu „Biblioteczny bezpiecznik” i dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
We wtorek, 23 czerwca 2026, pracownicy bibliotek publicznych z Białej Podlaskiej oraz powiatu bialskiego wzięli udział w specjalistycznym szkoleniu „Bezpieczeństwo w instytucjach kultury”. Spotkanie miało na celu przygotowanie personelu do skutecznego reagowania w sytuacjach nagłych i nieprzewidywalnych. Podczas zajęć uczestnicy poznali procedury kryzysowe i ćwiczyli ich zastosowanie w praktyce, a także zapoznali się ze zbiorami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej poświęconymi tej tematyce.
Szkolenie zorganizowano w ramach projektu „Biblioteczny bezpiecznik”, realizowanego z programu „Partnerstwo dla książki”. Warsztaty poprowadził Jerzy Woźniakiewicz dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie oraz trener inicjatywy „Dobrze w kulturze”.
W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej wraz z Filiami nr 1 i nr 6, a także Miejskiej Biblioteki Publicznej w Terespolu i Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej.
Obecni byli również pracownicy Gminnych Bibliotek Publicznych z Drelowa, Janowa Podlaskiego, Konstantynowa im. Kajetana Sawczuka, Leśnej Podlaskiej, Piszczaca, Połosek, Rossosza, Tucznej, Międzyrzeca Podlaskiego z siedzibą w Wysokim oraz Filii w Romaszkach.
Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki wsparciu Miasta Biała Podlaska na czele z Prezydentem Michałem Litwiniukiem oraz dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze