Reklama

Jednostka zaczęła prace na bialskim lotnisku

W ostatnich dniach prezydent miasta prowadził rozmowę z gen. Jarosławem Gromadzińskim oraz z naczelnikiem Wojciechem Sosnowskim. Omówiono kwestie związane z pracami prowadzonymi przez wojsko w mieście.

Podczas spotkania były poruszone tematy działań związanych z formowaniem się bialskiego 3. Batalionu Zmechanizowanego na terenie byłego lotniska wojskowego w Białej Podlaskiej.

Obecnie trwają szkolenia rekrutów w Wesołej pod Warszawą w siedzibie 1.Warszawska Brygada Pancerna. W bialskiej jednostce są realizowane prace logistyczne. Powstaje między innymi miasteczko kontenerowe.

- Nowa bialska jednostka dziedziczy tradycje pułkowe, tym samym staje się naszym partnerem w organizacji ważnych miejskich uroczystości i działań, które od wielu lat podejmujemy, by pamięć o pułku, tak istotnie kształtującym życie naszej społeczności przed II wojną światową, była żywa i trwała. - pisze Michał Litwiniuk, prezydent miasta.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo bp24.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości