Wystawy malarstwa Macieja Falkiewicza pod nazwą „Kolorowy pamiętnik" została otwarta. Wystawa jest czynna przez najbliższy miesiąc w Białej Podlaskiej.
W piątek (1 lipca) odbył się wernisaż wystawy malarstwa Macieja Falkiewicza pod nazwą „Kolorowy pamiętnik" w Galerii Podlaskiej Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Obrazy można oglądać do 3 sierpnia.
Maciej Falkiewicz studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem prof. Michała Byliny i prof. Ludwika Maciąga. W 1975 roku zamieszkał w Białej Podlaskiej, gdzie oprócz pracy twórczej zajmował się propagowaniem jeździectwa w filii AWF oraz Bialskim Klubie Jeździeckim.
W 1990 roku osiedlił się w Janowie Podlaskim, w zabytkowym domu Ryttów, w którym prowadzi Galerię Autorską oraz zajmuje się hodowlą koni. Twórczość artysty osadzona jest w tradycji polskiego malarstwa pejzażowego i rodzajowego, łączy w sobie jednocześnie emocjonalną wrażliwość kolorysty i wnikliwą obserwację natury.
Wystawy Macieja Falkiewicza które odbyły się w Polsce: Biała Podlaska, Salon wystawienniczy „Desa" (1977), Warszawa, Galeria Uśmiech (1969), Lublin, Galeria Zdjęć Sztuki Współczesnej (1984), Janów Podlaski, Galeria Autorska Macieja Falkiewicza, wystawa stała (1991), Warszawa, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa (2000), Radzyń Podlaski, Galeria Oranżeria (2004), Kazimierz Dolny, Galeria Brama (2005), Muzeum Regionalne w Łukowie (2005)
Wystawy zagraniczne artysty: Brześć - Białoruś (1980), Limburg - Niemcy (1986)
Nagrody, które zdobył artysta to nagroda Ministra Kultury i Sztuki (1975, 1985), nagroda Wojewody Podlaskiego za aktywną działalność społeczną i osiągnięcia w upowszechnianiu kultury (1986), nagroda Kulturalna wojewody bialskopodlaskiego (1994) – artysta odmówił jej przyjęcia w proteście przeciwko polityce kulturalno-oświatowej miejscowych władz.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze