Choć grudniowy poranek przywitał nas chłodem, atmosfera na „Babskim Rynku” była wyjątkowo gorąca. W minioną sobotę, 13 grudnia, mieszkańcy tłumnie odpowiedzieli na zaproszenie regionalnych producentów, zmieniając lokalne targowisko w prawdziwą stolicę pierogów.
W minioną sobotę, 13 grudnia, punktualnie o godzinie 8:00, „Babski Rynek” zatętnił życiem w sposób szczególny. Wszystko za sprawą Festiwalu Pierogów, który przyciągnął dziesiątki wystawców i setki mieszkańców głodnych nie tylko regionalnych specjałów, ale i autentycznej, rodzinnej atmosfery.
Stoiska przygotowane przez regionalnych producentów uginały się pod ciężarem półmisków. Zgodnie z zapowiedziami, oferta była niezwykle zróżnicowana. Miłośnicy tradycji ustawiali się w kolejkach po pierogi ruskie i te z kapustą, przygotowane według babcinych receptur. Jednak Festiwal był także areną dla odważnych połączeń – na talerzach lądowały kompozycje z nietypowymi farszami, udowadniając, że nowoczesna kuchnia regionalna ma się doskonale.
Tym, co wyróżniało sobotnie spotkanie, była niezwykle przyjazna aura. Na „Babski Rynek” przybyły całe rodziny – od seniorów, którzy z fachowym okiem oceniali lepienie ciasta, po najmłodszych, dla których degustacja była największą atrakcją poranka.
Organizatorzy nie kryli zadowolenia z frekwencji. Festiwal stał się doskonałą platformą promocyjną dla lokalnych dostawców, którzy przez kilka godzin niestrudzenie opowiadali o swoich produktach i metodach wytwarzania. Była to żywa lekcja patriotyzmu lokalnego, odbywająca się przy wspólnym, suto zastawionym stole.
Wydarzenie zakończyło się w godzinach popołudniowych, a znikające w mgnieniu oka zapasy na stoiskach najlepiej świadczą o tym, że zapotrzebowanie na wysokiej jakości regionalną żywność jest ogromne. Sobotni Festiwal Pierogów na „Babskim Rynku” przeszedł do historii jako sukces kulinarny i towarzyski, zostawiając po sobie apetyt na kolejne edycje.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze