Prawie 15 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy nie trafi na polski rynek dzięki działaniom bialskich policjantów.
Policjanci z Białej Podlaskiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości akcyzowej uzyskali informacje, że drogą krajową nr. 2, na trasie Terespol – Biała Podlaska porusza się samochód osobowy marki Audi, w którym mogą znajdować się duże ilości wyrobów tytoniowych.
Wczesnym rankiem rozpoczęto obserwacje przypuszczalnej trasy przejazdu, co pozwoliło na wytypowanie i zatrzymanie auta. Kierowcą okazał się 49-letni mieszkaniec gminy Zalesie. W bagażniku i na tylnych siedzeniach samochodu policjanci znaleźli około 15 tysięcy paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Skarb Państwa poniósł szkodę w wysokości prawie 340 tysięcy złotych.
49-latek jeszcze wczoraj usłyszał zarzut naruszenia przepisów karno-skarbowych. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od niego samochód oraz motocykl o szacunkowej wartości 55 tysięcy złotych.
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!