Projekt VeloFort ma na celu zbadanie transgranicznego charakteru Twierdzy Brzeskiej. Z powodu skomplikowanej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej spotkanie z liderami pomysłu odbędzie się w uproszczonej formie.
W ciągu tego roku białoruscy i polscy badacze oraz animatorki kultury wypracowali nową jakościowo opowieść w obszarze transgranicznym, w tym: pięć tablic informacyjnych w trzech wersjach językowych z QR kodami, aplikację mobilną, wizualizacje i mapy nowej zaproponowanej trasy rowerowej wraz z ofertą turystyczną.
We wtorek (26 października) w godzinach 12.30-14 w zabytkowych koszarach Twierdzy Brzeskiej - Dzieło Międzyfortowe Kobylany I w Małaszewiczach Małych odbędzie się otwarte wydarzenie transgraniczne "VeloFort".
Podczas wydarzenia jego uczestnicy spotkają się z białoruskimi i polskimi liderami projektu w czasie konferencji prasowej, obejrzą prezentację nowej mapy, trasy rowerowej oraz aplikacji mobilnej, a także materiał filmowy z obiektami fortecznymi na trasie Terespol-Brześć. Podczas całego spotkania zapewnione jest tłumaczenie językowe.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!