Biała Podlaska w wyjątkowy sposób uczciła Międzynarodowy Dzień Tańca. Przez dwa dni mieszkańcy mogli podziwiać zarówno barwne widowiska inspirowane folklorem, jak i dynamiczne choreografie tańca współczesnego. Na scenie zaprezentowali się artyści związani z Bialskim Centrum Kultury oraz zaproszeni goście z regionu.
Obchody rozpoczęły się 26 kwietnia koncertem „Serce na Podlasiu”. Wydarzenie było hołdem dla polskiej kultury ludowej i tradycji regionu. Publiczność zgromadzona przy ul. Brzeskiej mogła zobaczyć występy Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasiacy” oraz Kapeli Ludowej „Podlasiacy”. Na scenie pojawili się również goście: Klub Tańców Polskich „Krajka” z Drohiczyna oraz zespół „Złote Kłosy” działający przy Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie.
Drugi dzień obchodów miał zupełnie inny charakter. Tym razem scena należała do tańca współczesnego i nowoczesnych form ruchu. W sali widowiskowej odbyła się gala taneczna z udziałem młodych artystów działających przy Bialskim Centrum Kultury.
Przed publicznością zaprezentowały się zespoły Dance Academy Studio Biała Podlaska oraz Dance Factory. W programie znalazły się choreografie w różnych stylach tanecznych, pełne energii, ekspresji i nowoczesnych rytmów. Występy spotkały się z entuzjastycznym odbiorem widzów.
Tancerzom i instruktorom gratulowali zastępca prezydenta miasta Justyna Gorczyca oraz dyrektor Bialskiego Centrum Kultury Zbigniew Kapela.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze