Czy Biała Podlaska dołączy do grona samorządów, które wprowadzą ograniczenie sprzedaży alkoholu? O tym przekonamy się dokładnie za dziesięć dni. Na razie przygotowany jest projekt uchwały.
W piątek (6 lipca) podczas sesji rady miasta radni będą dyskutować nad podjęciem uchwały w sprawie ograniczenia sprzedaży alkoholu zgodnie z nowelizacją ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.
Jeśli radni przyjmą uchwałę, na terenie Białej Podlaskiej od godziny 22 do 6 nie będzie można kupić napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem ich sprzedaży. Oznacza to, że w tych godzinach trunki będzie można spożywać tylko w lokalach do tego przeznaczonych.
W podpisanym przez prezydenta Dariusza Stefaniuka uzasadnieniu, czytamy, że wprowadzenie zakazu to „dobre narzędzie do ograniczenia problemu zakłócania ciszy nocnej i porządku publicznego w związku ze spożywaniem alkoholu zakupionego w sklepach i spożywanego w miejscach do tego nie przeznaczonych”.
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!