Petrykivka to ukraińska, ludowa technika malarstwa dekoracyjnego, przyozdabiająca wszelakie przedmioty, takie jak naczynia, kufry, czy nawet i elementy stroju. W Gminnym Centrum Kultury poprowadzone zostaną warsztaty z tej urokliwej i jakże efektownej techniki.
Zajęcia z malowania i ozdabiania za pomocą petrykivki odbędą się już 19 lutego 2026 roku o godzinie 13.00 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Konstantynowie. Warsztaty poprowadzone zostaną przez Tatyanę Luchną, która zapozna uczestników z podstawami tej barwnej techniki i nauczy ozdabiania różnorakich przedmiotów samemu.
Zajęcia są płatne 30 złotych od osoby. Zapisów można dokonywać do dnia 18 lutego 2026 roku pod numerem telefonicznym 502 098 704. Wszystkie inne, niezbędne informacje zamieszczone są na ulotce poniżej.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze