Każdy miłośnik spragniony oglądania piękna i poznawania historii będzie miał możliwość obejrzenia nowej wystawy w bialskim muzeum.
Muzeum Południowego Podlasia organizuje wystawę „Z miłości do sztuki”. Dzieła pochodzą ze zbiorów Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Otwarcie wystawy odbędzie się 16 marca o godzinie 18.
Muzeum uniwersyteckie istnieje od 1932 roku. W czasie wojny ich zbiory zostały zarekwirowane przez Niemców i uchodzą za zaginione. Po wojnie muzeum zostało reaktywowane. W skład wystaw wchodzą rożne kolekcje obrazów i przedmiotów. Każda kolekcja to połączenie uczucia, upodobania i emocji. Z racji obchodów setnej rocznicy istnienia Muzeum KUL, wystawa zostanie pokazana w Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej.
Obserwuj nas na Google News
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!