W sobotnie popołudnie, 23 maja 2026 roku, w Centrum Kultury Chrześcijańskiej OOK w Wiśnicach odbyła się wyjątkowa „Gala Kultury Seniorów”. Wydarzenie zgromadziło mieszkańców regionu, miłośników sztuki oraz rodziny uczestników, którzy wspólnie świętowali twórczość i aktywność artystyczną seniorów.
Jednym z najważniejszych punktów programu był wernisaż wystawy malarstwa Barbary Dębowskiej. Zaprezentowane obrazy wzbudziły duże zainteresowanie publiczności i spotkały się z ciepłym przyjęciem uczestników wydarzenia. Artystka przedstawiła prace pełne emocji, subtelnych barw oraz inspiracji naturą i duchowością.
Podczas gali nie zabrakło również występów artystycznych. Na scenie zaprezentował się chór „Srebrne Głosy”, który wykonał repertuar pełen znanych i lubianych utworów. Publiczność mogła także obejrzeć występ sekcji tanecznej seniorów, której energia i zaangażowanie zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Dodatkową atrakcją była wystawa prac powstałych w pracowni rękodzielniczo-artystycznej seniorów. Zwiedzający podziwiali ręcznie wykonane dekoracje, obrazy oraz wyroby artystyczne, które pokazały ogromną kreatywność i pasję uczestników zajęć.
Organizatorzy podkreślali, że celem wydarzenia była integracja środowiska senioralnego oraz promocja aktywności kulturalnej osób starszych. Gala stała się okazją do wspólnego spotkania, rozmów i wymiany doświadczeń, a także dowodem na to, że sztuka i twórczość nie mają wieku.
Wydarzenie zakończyło się w serdecznej atmosferze, a uczestnicy już zapowiadają kolejne inicjatywy kulturalne skierowane do seniorów.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze