Polska reprezentacja kobiet U17, pod wodzą trenera dr Marcina Kasprowicza, dokonała czegoś, czego dotąd nie udało się osiągnąć- awansu do ćwierćfinałów Mistrzostw Świata. Po świetnych meczach w fazie grupowej i widowiskowej walce z przyszłymi mistrzyniami świata, polskie zawodniczki zapisały się w historii piłki nożnej jako inspiracja dla młodego pokolenia piłkarek.
Akademia Bialska ma powód do dumy, świętując spektakularny sukces polskiej reprezentacji kobiet U17 na Mistrzostwach Świata zorganizowanych w Dominikanie. Pod wodzą trenera dr Marcina Kasprowicza drużyna dokonała historycznego wyczynu, który zapisał się w kartach polskiej piłki kobiecej. Polki po raz pierwszy w historii awansowały do ćwierćfinałów tego prestiżowego turnieju.
Droga do ćwierćfinału była usłana wyzwaniami i wymagała od drużyny ogromnego zaangażowania. Polki trafiły do grupy D, gdzie zmierzyły się z zespołami z najwyższej półki- Japonią, Brazylią i Zambią. Już sam fakt zakwalifikowania się do grupy w tak prestiżowym gronie był wielkim wyróżnieniem dla biało-czerwonych.
W swoim pierwszym meczu pokonały Zambię 2:0, co wzbudziło nadzieje na dalsze sukcesy. W kolejnych spotkaniach Polki grały z Japonią i Brazylią, kończąc oba mecze bezbramkowymi remisami. Dzięki świetnej defensywie Polska zakończyła fazę grupową bez straty bramki, będąc jedyną drużyną, której udało się tego dokonać. Taki wynik na Mistrzostwach Świata jest dowodem na doskonałe przygotowanie zespołu.
Awans do ćwierćfinałów stał się jednym z najważniejszych wydarzeń w historii polskiej piłki kobiecej. Polki zmierzyły się z drużyną Korei Północnej, która później sięgnęła po mistrzostwo. Mimo przegranej 0:1, drużyna wykazała się niezwykłą walecznością i determinacją.
Polska drużyna U17 jest złożona z utalentowanych zawodniczek, które na co dzień grają w różnych klubach piłkarskich zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na liście powołanych znalazły się: Weronika Araśniewicz, Aleksandra Kuśmierczyk, Aisha Nsangou, Magda Piekarska, Iga Witkowska, Zuzanna Witek, Krystyna Flis, Julia Woźniak, Kinga Wyrwas, Hanna Wieczerzak, Zuzanna Błaszczyk, Oliwia Łapińska, Julia Ostrowska, Lena Marczak, Małgorzata Rogus, Maja Zielińska, Zofia Pągowska, Julia Przybył, Emilia Sabuda, Emilia Sobierajska oraz Oliwia Związek.
Julia Woźniak, bramkarka reprezentacji, odegrała kluczową rolę w obronie polskiej bramki, zachowując czyste konto przez całą fazę grupową. Z kolei kapitan zespołu, Zuzanna Witek, była prawdziwym liderem na boisku, motywując swoje koleżanki do walki.
Choć Polki zakończyły swoją przygodę w ćwierćfinale, wyjazd na Mistrzostwa Świata w Dominikanie pozostawił niezatarte wspomnienia i ogromne doświadczenie, które z pewnością będzie procentować w kolejnych latach. Sam udział w turnieju był piękną przygodą, a występ w ćwierćfinale- spełnieniem marzeń dla wielu młodych piłkarek.
Reprezentacja Polski U17 w piłce nożnej kobiet jest obecnie wzorem do naśladowania dla młodych zawodniczek, które marzą o grze na najwyższym poziomie. Akademia Bialska pogratulowała trenerowi, dr Marcinowi Kasprowiczowi oraz całej reprezentacji za wspaniałą postawę i wkład w rozwój piłki kobiecej, a także złożyła drużynie życzenia dalszych sukcesów w przyszłych wyzwaniach.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze