Bialska drużyna odniosła sukces i wróciła ze srebrem i tytułem wicemistrzyń województwa. Wkrótce zagrają w ćwierćfinale.
W ostatnią niedzielę (9 maja) UKS Jagiellończyk wywalczył sobie tytuł wicemistrzyń województwa lubelskiego. - Jest to pierwsze srebro w historii UKS Jagiellończyk w tej kategorii. W ubiegłym roku był brąz. W punktacji nasz klub ma taki sam wynik jak Mistrz Województwa Avia Świdnik, jednak ostatecznie wg przepisów WZPS w sytuacji równowagi punktowej mistrzem zostaje zespół, który w ostatnim turnieju był lepszy. - wyjaśnia klub.
Siatkarki Jagiellończyka podczas turnieju przegrały z TPS Lublin i MKS AVIA Świdnik, ale udało im się pokonać Salos Lublin. Dzięki temu awansowały do ćwierćfinału mistrzostw województwa, który odbędzie się w drugi weekend czerwca.
W zespole zagrały: Karolina Roman, Gabriela Gryta, Maria Dmochowska, Aleksandra Gałabuda, Magdalena Stopa, Justyna Grabowska, Oliwia Kulikowska,Julia Kopania , Alicja Piaszczyk, Natalia Dębowska, Weronika Kasprowicz, Magdalena Trochimiuk, Lena Mazurek. Ich trenerką jest Izabela Łukaszuk.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!