Świat książek, emocji i spotkań z literaturą- tak wyglądała tegoroczna Noc Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej. Hasło wydarzenia „Do dzieła!” nabrało tu wyjątkowego znaczenia, a jego najjaśniejszym punktem była Ałbena Grabowska, pisarka i lekarka, znana z kultowego „Stulecia Winnych”, która spotkała się z licznie przybyłymi czytelnikami.
Ałbena Grabowska- z wykształcenia neurolog i epileptolog, z zamiłowania pisarka i opowiadaczka ludzkich historii- to postać nietuzinkowa. Jej życie zawodowe i literackie to przykład, że pasja nie zna granic. Sama mówi, że po pióro sięgnęła, by ocalić wspomnienia o bułgarskich korzeniach swojej rodziny. Tak narodziła się jej pierwsza książka „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”, a później… lawina sukcesów.
Podczas spotkania pisarka opowiadała o tym, jak łączy wymagającą pracę lekarza z pisaniem powieści, jak rodzą się jej bohaterowie i skąd czerpie inspiracje. Nie zabrakło osobistych anegdot, wspomnień i ciepłych słów do czytelników.
Ałbena Grabowska ma na swoim koncie już ponad 30 książek- od powieści obyczajowych, przez kryminały, aż po literaturę młodzieżową i libretta musicali („Pora jeziora”, „Kopernik”). W jej dorobku znajdziemy m.in. cykle „Alicja w krainie czasów”, „Uczniowie Hippokratesa”, „Matki i córki” czy najnowszą powieść „Odlecieć jak najdalej”.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze